Poniedziałek, 20 maja 2019

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Ja nic o tym nie wiedziałam

18.01.2012 17:26 | 8 komentarzy | ma.w

Broniła się dziś Krystyna Klimaszewska szef komisji oświaty, której radny Wacławczyk mówił o blamażu i fatalnym wizerunku komisji.

Ja nic o tym nie wiedziałam
Krystyna Klimaszewska szefowa rady miasta broniąc się przed zarzutami opozycji mówiła, że radni nie chodzą na posiedzenia i mogliby uważniej czytać materiały na sesje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poszło o wiedzę bądź niewiedzę przewodniczącej Klimaszewskiej na temat wycofania gimnastyki korekcyjnej z samorządowych przedszkoli. Przypomnijmy, że w tej sprawie ostro zareagowali radni z NaM, PiS i Oblicz, a prezydent Raciborza Mirosław Lenk zmienił wówczas decyzję i zajęcia przywrócił. Opozycja już wtedy domagała się informacji czy o braku pieniędzy na tzw. korektywę dla maluchów wiedziała szefowa komisji oświaty. Dopytywali o to tym bardziej, że komisja ta nie analizowała projektu budżetu miasta na 2012 rok.

Dawid Wacławczyk (Nasze Miasto) na dzisiejszym posiedzeniu ponowił pytanie do przewodniczącej. - Nasza komisja ma przez tę sprawę fatalny wizerunek. A jeśli pani o tym wiedziała, to mamy do czynienie z blamażem - zwrócił się do Klimaszewskiej.

Ta odparła, że nie słyszała ani nie widziała nigdzie by wizerunek komisji ucierpiał. - Nie wiedziałam o wycofaniu gimnastyki z przedszkoli - podkreśliła. Przypomniała radnemu, że wszyscy obecni na grudniowym posiedzeniu członkowie komisji zdecydowali, że analizy projektu budżetu nie będzie. - Nie miałam przecież do czynienie ze śpiącymi królewiczami - powiedziała jedyna kobieta w radzie miasta. Na koniec radziła by radni uważniej czytali materiały na sesję i przychodzili na posiedzenia. - Zdarzały się komisje, gdzie z trudem zbieraliśmy kworum - zauważyła Krystyna Klimaszewska.

Głos zabrał Paweł Rycka (komitet prezydencki) pytając obecnych czy wiedzieli, że głosują za budżetem gdzie nie ma gimnastyki korekcyjnej w przedszkolach. - Przez myśl mi nie przeszło, że jej nie będzie - powiedział radny z Płoni. Szef komisji budżetu Franciszek Mandrysz uspokajał, że przegłosowano taki budżet, że pieniądze na korektywę od razu się znalazły.

Ludmiła Nowacka, wiceprezydent Raciborza przypomniała radnym, że uchwalili opłatę za pobyt w przedszkolu na poziomie 2 zł. Nie ujęto w niej kosztów zajęć dodatkowych jak gimnastyka korekcyjna, język angielski i rytmika. - Nadzór prawny zabrania robić tego samorządowi, mogą się tym zająć rady rodziców. I to robią - oznajmiła zastępca prezydenta.

Dyskusję podsumował Andrzej Lepczyński (Racibórz 2000) prosząc by naczelnicy wydziałów urzędu przygotowując materiały zaznaczali radnym, co zostaje "wycięte" z budżetu przy okazji wprowadzanych przez samorząd nowych rozwiązań.

Ludzie:

Andrzej  Lepczyński

Andrzej Lepczyński

były radny Gminy Racibórz.

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Franciszek Mandrysz

Franciszek Mandrysz

Radny Gminy Racibórz.

Krystyna Klimaszewska

Krystyna Klimaszewska

Radna Gminy Racibórz

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.