Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W Grzegorzowicach wybudują salę gimnastyczną

12.01.2012 09:36 | 4 komentarze | e

W gminie Rudnik trwa właśnie rozpatrywanie ofert przetargowych firm chętnych do wybudowania przy szkole w Grzegorzowicach sali gimnastycznej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ta dwuletnia inwestycja będzie jedną z większych w gminie. Urzędnicy będą się starać o dofinansowanie inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego. Termin składania wniosków mija 20 stycznia, więc urząd przetarg na budowę chce rozstrzygnąć jak najszybciej.

Obiekt - zgodnie z harmonogramem - ma być gotowy na jesień przyszłego roku i będzie dostępny nie tylko dla uczniów szkoły w Grzegorzowicach, ale i innych mieszkańców. - Podobnie jak hala w Rudniku, do południa będzie służyć szkole, a po południu wszystkim chętnym - zaznacza wójt Rudnika Alojzy Pieruszka.

Sala w Grzegorzowicach będzie podobna do tej już funkcjonującej w Pawłowie. Dotychczas uczniowie również mieli salę gimnastyczną do dyspozycji, ale była oddalona od szkoły o około pół kilometra. - Korzystanie z sali jest więc utrudnione i niekomfortowe. W dodatku pojawiły się problemy z samym budynkiem i jego zapleczem socjalnym. Po ostatniej powodzi pojawiły się spękania, fundamenty zaczęły się obsuwać. Możliwości mieliśmy dwie, albo remontować starą salę, albo wybudować nową. Okazało się, że koszt modernizacji byłby bardzo duży, więc postawiliśmy na drugą opcję - wyjaśnia wójt.

Budowa sali gimnastycznej pochłonie około 2,8 mln zł.

(red.)