Niedziela, 19 maja 2019

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Betlejemskie Światełko Pokoju już w Czyżowicach

14.12.2011 14:37 | 0 komentarzy | art

 

Harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej im. Żwirki i Wigury z Czyżowic przywieźli do gminy Gorzyce Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światełko Pokoju już w Czyżowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Tym razem jednak po światełko nie pojechali jak co roku do Częstochowy na Jasną Górę, ale do Zakopanego. Tam w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach wzięli udział we mszy świętej sprawowanej w języku polskim i słowackim pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa. Podczas mszy światełko zostało przekazane harcerzom. Najpierw z rąk naczelnika słowackiej organizacji skautowej Lubomira Ondruska odebrała ten ogień naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica. Następnie został on przekazany jako Znak Pokoju wszystkim delegacjom i uczestnikom mszy świętej.

W uroczystości, która odbyła się w niedzielę 11 grudnia brała udział delegacja Hufca Ziemi Wodzisławskiej, w skład której wchodzili harcerze z Czyżowic. Odebrali światełko wprost od słowackich skautów. Strażnikami Betlejemskiego Światełka Pokoju w tym roku są druhowie Patrycja Kukuła i Wiktor Styczeń. Światełko zostanie przekazane mieszkańcom Czyżowic 17 grudnia na mszy świętej o godz. 18.00 w miejscowym kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla. Harcerze będą obecni również na sesji rady gminy, która odbędzie się 22 grudnia o godz. 10.00 w Czyżowicach. - Tam również będzie można zabrać ze sobą światełko – wyjaśnia Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach.

 

(art)