Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Szlachetna paczka w Raciborzu

05.12.2011 09:38 | 1 komentarz | e

Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące osób przegrywa swoje życie. DO PRZERWY 0:3! Dziś możesz pomóc im wygrać…

Szlachetna paczka w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2,1 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy dla osób w trudnej sytuacji. W przemyślany sposób łączy dziesiątki tysięcy ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
 
Tylko w 2010 roku dotarliśmy do 8201 rodzin z pomocą o wartości 10 mln złotych! Byli z nami Jerzy Dudek i piłkarze Realu Madryt, Benedykt XVI i Para Prezydencka, znani sportowcy, kluby piłkarskie i artyści.Teraz Ty możesz komuś pomóc wygrać z biedą! Na paczkę czeka w mieście 47 rodzin, które ledwo wiążą koniec z końcem. Ty możesz pomóc odmienić ich los.
 
Aby tego dokonać, wystarczy przygotować dla jednej z nich świąteczną paczkę. W paczce znajdują się rzeczy, które rodzinom są niezbędne do funkcjonowania. Żywność, środki czystości, odzież i obuwie, pomoce szkolne, wyposażenie mieszkania. Wszystko to zgodne z konkretnymi potrzebami konkretnych ludzi. Jako darczyńca masz również możliwość ufundowania szczególnych prezentów na święta jak zabawki dla dzieci lub kosmetyki.
 
W Raciborzu Paczkę wspiera m.in. piłkarski klub sportowy, mistrzynie Polski RTP Unia Racibórz. Patronami SZLACHETNEJ PACZKI Racibórz zostali Prezydent Miasta Racibórz, Radio Vanessa, portal Raciborek.pl oraz Nowiny Raciborskie. Liczymy, że Ty również włączysz się w projekt i sprawisz, że ktoś na nowo odnajdzie nadzieję na lepsze jutro.
 
JAK ZROBIĆ PACZKĘ?
 
– wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz paczkę na Święta
– zaproś do projektu rodzinę i znajomych – wspólnie możecie zdziałać więcej!
– przygotuj paczkę według listy potrzeb – dzięki temu rodzina, którą wybrałeś, dostanie na święta dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje
– wolontariusz zawiezie Twoją paczkę do potrzebującej rodziny, a Ty otrzymasz informację, jak została przyjęta pomoc
 
Pomagasz także dokonując wpłaty na konto 95 1940 1076 3019 4801 0001 0000 lubonline na www.szlachetnapaczka.pl.

Więcej informacji:
www.facebook.com/szlachetnapaczkaraciborz