środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Starosta Hajduk mówił mediom o milionach na szpital rejonowy

30.11.2011 13:24 | 2 komentarze | ma.w

Na posesyjnej konferencji włodarz wspomniał też o porzuconych autach, które chce sprzedać oraz o kłopocie z grodem Drengów.

Starosta Hajduk mówił mediom o milionach na szpital rejonowy
Posesyjna konferencja prasowa w starostwie powiatowym po listopadowej sesji rady powiatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapytany dziś o sprzedaż części szpitala prywatnej firmie i związany z tym ubytek w budżecie lecznicy (straci ponad 300 tys. zł rocznego czynszu z wynajmu) Adam Hajduk zapowiedział, że rada powiatu zrekompensuje stratę swej jednostce. - Najważniejsze, że wola większości rady w sprawie sprzedaży obiektu z kardiologią jest na tak. Stosowną uchwałę przygotujemy w lutym - zapowiedział. Dodał przy tym, że 5,5 mln zł jakie powiat skasował za stary szpital przy ul. Bema już dawno przeznaczył na obiekt przy ul. Gamowskiej, bo finansował przez lata, ze swego budżetu jego budowę.

Starosta przyznał, że ma kłopot z grodem dla Drengów. Powiat zawnioskował do funduszy unijnych o dotację na jego budowę na terenie OSiR. Aktualna lokalizacja przy lodowisku jest blokowana przez straż pożarną, bo koliduje z ewakuacją w czasie organizacji imprez masowych na Zamkowej. - Propozycja z urzędu miasta by gród zbudować w Oborze na razie odpada, musielibyśmy zamówić nowy projekt i ponieść dodatkowe koszty - stwierdził Adam Hajduk.

Na konferencji mówił też m.in. o "biznesie, który przynosi starostwu straty" wspominając o nowym zadaniu własnym powiatu - usuwaniu i parkowaniu porzuconych pojazdów. - Dotąd sprzedaliśmy tylko 1 taki samochód. Mamy ich kilkadziesiąt na parkingu w Powiatowym Zarządzie Dróg. To taki autosalon ale ze szrotem - stwierdził starosta raciborski.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski