Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Ponad milion na promocję Wodzisławia

29.11.2011 11:24 | 16 komentarzy | raj

Miasto otrzyma nieco ponad milion złotych na promocję gospodarczą. Z własnego budżetu Wodzisław wyda na ten cel ok. 200 tys. 

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaja urzędnicy, celem nowego projektu będzie wypromowanie marki "Wodzisław Śląski" w skali ogólnokrajowej i europejskiej z uwzględnieniem terenów inwestycyjnych leżących na obszarze miasta. W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie szeroko zakrojonego programu z zakresu działań typu city marketing, co oznacza, że miasto zrealizuje ogólnopolską kampanię promocyjną, łączącą w sobie cechy kampanii produktowej i wizerunkowej. Promocja wodzisławskich ofert inwestycyjnych w myśl założeń projektu odbywać się będzie podczas targów inwestycyjnych i w trakcie prestiżowych wydarzeń gospodarczych  na rynku krajowym.

- Dzięki tak dużemu dofinansowaniu miasto będzie mogło prowadzić działania promocyjne na rzecz siedmiu obszarów inwestycyjnych o łącznej powierzchni ponad 100 ha – mówi prezydent Mieczysław Kieca. - Wszystkie oferowane przez nas tereny są bardzo korzystnie skomunikowane, dysponują też całkowitym bądź częściowym uzbrojeniem. Z pewnością mają spory potencjał, a zatem warto je prezentować. Cieszę się, że pozyskane dofinansowanie umożliwi to nam w tak szerokich kręgach – dodaje prezydent.

Realizacja projektu rozpocznie się w przyszłym roku. Przypomnijmy, że do tej pory w Wodzisławiu zrealizowano dwa duże projekty związane z promocją gospodarczą: "Wodzisław Śląski – Południowa Brama Polski" oraz „Inwestycyjna Unia Gmin". Nowy projekt "Promocja gospodarcza Wodzisławia Śląskiego poprzez aktywne uczestnictwo w imprezach gospodarczych" będzie ich kontynuacją. Do tej pory udało się sprzedać jeden duży teren przy ul. Basenowej za ponad 5 mln zł.

(raj)

 

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.