Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Wirtualny spacerek po Marklowicach

17.11.2011 19:42 | 10 komentarzy | abs

Wchodząc na stronę www.marklowice.pl, bez ruszania się z domu możemy odwiedzić najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w gminie Marklowice. Jest to możliwe dzięki wirtualnemu spacerowi, jaki przygotowany został przez Marcina Burszczyka, informatyka Urzędu Gminy.

Wirtualny spacerek po Marklowicach
Korzystając z wirtualnego spaceru możemy zwiedzić m.in. Tropikalną Wyspę (zdj. UG Marklowice)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku września br. jastrzębska firma „Premium Foto” wybrana spośród czterech agencji fotograficznych, rozpoczęła wykonywanie zdjęć wskazanych obiektów i terenów gminy. Przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu zrobione zostały m.in. zdjęcia panoramiczne, dzięki którym oglądający je będą mogli zobaczyć dane miejsce obracając się w wirtualnej przestrzeni o 360 stopni. Dwa ujęcia wykonano z lotu ptaka. Na początek przygotowano 30 tzw. punktów spacerowych. Znalazły się na nich m.in. Tropikalna Wyspa, szkoły, przedszkole, boiska, Gminne Centrum Informacji, a także kościół parafialny. Klikając w wybrany punkt na prezentacji możemy np. wejść na teren Tropikalnej Wyspy, przejść obok znajdujących się tu fontann, zobaczyć z bliska urządzenia do zabawy. Potem, idąc dalej za strzałką prezentacji błyskawicznie przejdziemy do wybranej przez siebie szkoły, by nie tylko zobaczyć, jak wygląda ona z zewnątrz, ale i zajrzeć do środka.

- Te trzydzieści punktów widokowych stanowi bazę prezentacji, którą teraz będziemy mogli rozszerzać o kolejne zdjęcia – mówi Marcin Burszczyk. – Na początek do prezentacji wybraliśmy najbardziej charakterystyczne miejsca gminy. Teraz będziemy mogli ją uzupełniać o dowolną liczbę zdjęć.

Całość kosztowała gminę ponad 5 tys. zł netto.  – To niewiele, biorąc pod uwagę wartość promocyjną przedsięwzięcia – uważa Burszczyk. – Zobaczymy tylko, czy nasze serwery wytrzymają liczbę osób chętnych do skorzystania z wirtualnego spaceru po gminie.

(abs)