Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Święty Marcin przyciągnął tłumy do domu kultury

13.11.2011 17:16 | 1 komentarz | ma.w

W rolę świętego wcielił się ksiądz Grzegorz Sonnek, w tym roku już po raz czwarty odgrywający św. Marcina. Jechał na klaczy Kamie.

Święty Marcin przyciągnął tłumy do domu kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Sonnek, wikary z parafii św. Mikołaja w Raciborzu, to krzanowiczanin. W tym roku ubierał rycerski strój św. Marcina na imprezach w Studziennej i swojej parafialnej, a wcześniej w Ujeździe. Dziś zawitał do Krzanowic na imprezę zorganizowaną przez miejscowy Dom Kultury. - Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek organizowano tu przejazd św. Marcina - powiedziała nam Kornelia Pawliczek-Błońska, ikona miejscowej kultury, laureatka powiatowego Mieszka.

Przed bohaterem dnia jechały w korowodzie amazonki - Agnieszka Błońska na klaczy Basia (należącej do Józefa Ternki) oraz Dominika Pelka na Dżafirze. Pochód za jeźdźcami liczył kilkaset osób, wedle szacunków organizatora - Mariana Wasiczka z Domu Kultury uczestników inscenizacji i biesiady było ponad 300. - Nie spodziewałem się takiego zainteresowania. Jestem bardzo zadowolony - cieszył się dyrektor. Jego podwładna Magda Duda była narratorem opowieści o tym, jak św. Marcin podzielił się płaszczem z napotkanym żebrakiem (jego rolę odegrał Robert Ploch).

 

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach