środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Ksiądz Isakowicz-Zaleski będzie promował książkę w kościele NSPJ

11.11.2011 18:44 | 0 komentarzy | ma.w

Raciborski Klub Frondy i księgarnia Oficyna zapraszają  na spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, który promuje książkę „Nie zapomnij o kresach”.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski będzie promował książkę w kościele NSPJ
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski będzie promować książkę „Nie zapomnij o kresach”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Spotkanie z autorem odbędzie się w poniedziałek 21  listopada, w krypcie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Poprzedzi je msza o godz. 18.00, w 77 rocznicę urodzin Ks. Mitrata dr Krzysztofa Stanieckiego. Pół godziny później zacznie się promocja nowej książki księdza - informuje organizator Ryszard Frączek.

Krzysztof Staniecki ur. 20 listopada 1934 w Horodence, zm. 9 marca 2003 w Opolu pochowany na cmentarzu w Raciborzu – ksiądz katolicki, trirytualista, mitrat, doktor teologii, proboszcz greckokatolickiej parafii Trójcy Świętej w Gliwicach w latach 1976-2003, rektor ormiańskokatolickiego kościoła Trójcy Świętej w Gliwicach w latach 1977-1985. Urodził się w Horodence. Po II wojnie światowej wraz z rodziną znalazł się na Śląsku w Raciborzu. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do seminarium duchownego w Nysie. 22 czerwca 1958 roku przyjął w Opolu święcenia kapłańskie z rąk biskupa Franciszka Jopa w obrządku łacińskim. Następnie kontynuował naukę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po studiach wykładał teologię dogmatyczną w seminariach duchownych w Nysie i w Opolu. Pochowany został w Raciborzu.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski  duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, historyk Kościoła, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta.

 

Ludzie:

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Gminy Racibórz drugiej kadencji.