środa, 20 września 2017

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Zatrzymany z fałszywymi dokumentami

24.10.2011 14:18 | 2 komentarze | acz

W miniony czwartek, 20 października, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie Katowic poszukiwanego mieszkańca Dolnego Śląska, który posługiwał się przerobionym dowodem osobistym.  

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

55-letni obywatel Polski – mieszkaniec województwa dolnośląskiego, był jedną z osób legitymowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas rutynowej kontroli autobusu linii międzynarodowej, jadącego do Grecji. Podczas sprawdzania dowodu osobistego, którym legitymował się mężczyzna, funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że dokument jest sfałszowany. Już wstępne oględziny wskazywały, że dokonano przeróbek oryginalnego dokumentu w miejscu, gdzie znajduje się fotografia właściciela. Gdy mężczyzna zorientował się, że nie udało mu się oszukać funkcjonariuszy i że przestępstwo wyszło na jaw, przyznał się, że dokument jest przerobiony i podał swoje prawdziwe dane personalne. Ich sprawdzenie w wykazie osób poszukiwanych ujawniło, że 55-latek figuruje tam, jako poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotoryi, w związku ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna zdawał sobie z tego sprawę i to było przypuszczalnie powodem posługiwania się przerobionym dokumentem z innymi danymi personalnymi. Wyjeżdżając do Grecji chciał prawdopodobnie uchylić się od odpowiedzialności karnej.

Mężczyzna został przez Straż Graniczną zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji organu poszukującego. W sprawie przestępstwa polegającego na posługiwaniu się przerobionym dokumentem wszczęto stosowne postępowanie.