Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Dobrze, że nie budujecie kina

21.10.2011 14:53 | 6 komentarzy | ma.w

Czy wzięto pod uwagę korki przy mechaniku planując budowę aquaparku? - pytał radny Myśliwy prezydenta. - Nie sądzę, żeby to był istotny czynnik - ocenił Lenk.

Dobrze, że nie budujecie kina
Radny Robert Myśliwy dociekał czy lokalizacja aquaparku na Zamkowej była konsultowana z drogowcami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedyną drogą z centrum miasta do pływalni będzie ulica Zamkowa, w którą trzeba skręcić z lewoskrętu na skrzyżowaniu jadąc od strony mostu zamkowego. Eksperci z firmy Inkom przewidują, że ta krzyżówka jest najbardziej zagrożona zapchaniem w ciągu najbliższych lat. W prognozach nie uwzględniali ruchu w stronę zaplanowanego w OSiR basenu.

Radny Robert Myśliwy (NaM) nazwał sytuację po drugiej stronie mostu "patem" i spytał Mirosława Lenka czy lokalizując aquapark na Zamkowej brano pod uwagę trudności drogowe w tym rejonie. - Nie brano pod uwagę czynnika drogowego, decydowało, że mamy wolny teren miejski. Ale nie sądzę, by miało to istotne znaczenie dla płynności ruchu, bo na pływalnię jeździ się po godzinach szczytu - stwierdził.

Krzyżówka za mostem korkuje się według obserwacji w godzinach szczytu i aktualnie przez mniej więcej godzinę. - Z reguły między 16 a 17. Spodziewamy się, że zainteresowani ofertą aquaparku będą tam jeździli później - przypuszcza Mirosław Lenk. Eksperci z Inkom Katowice pocieszyli raciborzan, że gorzej byłoby gdyby zamiast aquaparku powstało w tym rejonie kino. Zainteresowanie większe, a godziny seansów wyznaczają wzmożenie ruchu drogowego. Podpowiedzieli, że jest rozwiązanie by polepszyć przepustowość tej krzyżówki - sygnalizacja świetlna z czujnikiem zatrzymania ruchu.

 

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Były naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu