Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Pogryzienie w Rydułtowach - policja znalazła właściciela

19.10.2011 11:44 | 11 komentarzy | acz

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Rydułtowach ustalił właściciela psa, który pod koniec września pogryzł mieszkankę Rydułtów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy 28 września około godz. 20:30 dyżurny Komisariatu Policji w Rydułtowach odebrał zgłoszenie, iż po mieście biega duży agresywny pies, który rzuca się i atakuje przechodniów. Rydułtowscy policjanci natychmiast ruszyli na interwencję. Zgłoszenie potwierdziło się, funkcjonariusze na rydułtowskim rynku zastali agresywnego psa atakującego kobietę, która wyprowadzała na smyczy własnego pieska. By zapobiec tragedii, funkcjonariusz oddał jeden – skuteczny strzał z broni służbowej. Okazało się również, iż zastrzelony pies chwilę wcześniej zaatakował i pogryzł inną mieszkankę Rydułtów, która z raną szarpaną dłoni trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rydułtowach od początku sprawy prowadzili intensywne czynności w celu ustalenia właściciela psa. Udało się to jednemu z Dzielnicowych, który uzyskawszy anonimową informację sprawdził ją i potwierdził. Właścicielem psa okazał się 44-letni mieszkaniec Rydułtów. Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał, iż pies uciekł mu z posesji. Sprawa zakończy się teraz w sądzie.