Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wynik Hajduka jest dobry, na Wojnara się nie obrażam

10.10.2011 17:35 | 21 komentarzy | ma.w

Henryk Siedlaczek, zwycięzca wyborów do sejmu, poseł Platformy Obywatelskiej na kolejną kadencję odpowiada na powyborcze pytania.

Wynik Hajduka jest dobry, na Wojnara się nie obrażam
Henryk Siedlaczek chce nadal tworzyć monolit z Tadeuszem Wojnarem i samorządem raciborskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spytaliśmy go o komentarz do przegranej Adama Hajduka, z którym Siedlaczek prowadził kampanię wyborczą, bo "działali wspólnie i tak byli kojarzeni". - Staroście zaszkodził brak kampanii poza Raciborszczyzną. Adam zrobił dobry wynik jak na powiat, ale do senatu to za mało - powiedział polityk z Rud o 16,6 tys. głosów poparcia dla włodarza w wyborach do senatu.

- Co po wygranej w wyborach myśli pan o apelu prezesa spółdzielni "Nowoczesna" Tadeusza Wojnara, który w gazetce dla lokatorów sugerował by nie głosowali na PO, bo ta nie dba o interesy spółdzielców i chce zniczszyć spółdzielnie mieszkaniowe? Prezes Wojnar to także samorządowiec, współpracowaliście wcześniej. Czy będzi tak nadal? - spytaliśmy Henryka Siedlaczka. - Nie wyobrażam sobie rozdźwięku między nami. To było emocjonalne stanowisko, a teraz te emocje już opadły. Przepisy dotyczące spółdzielczości nie weszły w życie. Wówczas i teraz nie komentowałem opinii pana Wojnara w tej sprawie. W Raciborzu udało nam się zbudować samorządowy monolit i niech takim pozostanie - stwierdził Henryk Siedlaczek.

Zapytaliśmy też czy nie irytował się długotrwałym oczekiwaniem na wyniki wyborcze z Raciborza, które podano na samym końcu, w poniedziałkowe południe. - Zawsze ktoś jest odczytywany na końcu. Ktoś musi to przeżyć. To oczekiwanie budziło ogromne emocje - podsumował poseł PO.

 

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa