Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Wybory 2011: Siedlaczek widzi dużą szansę na mandat

09.10.2011 21:51 | 8 komentarzy | ma.w

Polityk PO z Raciborszczyzny cieszy się z sondażowego, ogólnopolskiego wyniku swej partii, ale wie, że na odpowiedź czy zyska mandat przyjdzie mu jeszcze zaczekać wiele godzin.

Wybory 2011: Siedlaczek widzi dużą szansę na mandat
Henryk Siedlaczek nie wie jeszcze czy będzie trzecią kadencję posłem, ale dostrzega dużą szansę na mandat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jesteśmy krajem europejskim, tej dobrej starej Europy. To efekt 20 lat europejskiego wychowania w wolnym kraju, nie ma już u nas przekonania do nacjonalizmu - skomentował sondażowy wynik 39,6% zwycięstwa PO (wg danych zbieranych pod lokalami wyborczymi przez TNS OPOB na zlecenie TVP i TVN) w wyborach do Sejmu.

- Taki rezultat daje mi dużą szansę na mandat, ale czy tak się stanie na teraz nie wiem. Nie znam wyników z naszego okręgu, gdzie do wzięcia jest 9 mandatów. Oby 5 z nich trafiło do PO - mówi Henryk Siedlaczek. Dodaje, że kluczowy będzie dla niego wynik głosowania w powiecie raciborskim. - Jeśli tu zwyciężę, to na 99% jestem w Sejmie - oznajmia polityk z Rud. Wiarygodnych danych zwłaszcza z Raciborza i okolicznych gmin spodziewa się nad ranem. - Będę czuwał całą noc - zapewnia.

Siedlaczek komentuje sondażowe 10,1% Ruchu Poparcia Palikota. - To duże zaskoczenie. Osobiście nie chciałbym koalicji PO z nimi. To już nie jest ten Janusz Palikot, którego sprowadzaliśmy do Raciborza. Wtedy był lojalnym człowiekiem Donalda Tuska, teraz stał się populistą - uważa Henryk Siedlaczek.

 

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.