Piątek, 25 września 2020

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Planują zadymę na Gwiazdce Serc

06.10.2011 16:17 | 6 komentarzy | ma.w

- W przyszłym tygodniu spotykam się z mundurowymi. Bo 11 Gwiazdkę zrobimy pod hasłem "Do woja marsz" - zdradził dziś Stanisław Biel z RIG.

Planują zadymę na Gwiazdce Serc
Prezes RIG Stanisław Biel o XI Gwiazdce Serc: na sali zrobimy zadymę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mówił dziś o tym podczas oficjalnego rozdania stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, które odbyło się w starostwie. Raciborska Izba Gospodarcza funduje je od 3 lat, przeznaczając część dochodów ze swej imprezy charytatywnej - Gwiazdki Serc. - 45 osób skorzystało z naszej pomocy, a daliśmy im łącznie 51 tys. zł - poinformował prezes Stanisław Biel.

Przy okazji zapowiedział kolejną edycję, którą zaplanowano 16 grudnia. Biel zachęca do udziału m.in. dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie otrzymują stypendia od izby. - Może zdecydujemy się  na występ jako "loża szyderców" - śmiali się Wojciech Janiczko z ZSO nr 1 i Sławomir Janowski z ZSM. Biel zapowiada podczas XI Gwiazdki Serc m.in. zadymę na sali. - Jeszcze straż pożarną musimy przekonać - wyjaśnił.

W RIG wierzą, że do Senatu dostanie się starosta raciborski Adam Hajduk. Stanisław Biel powiedział do obecnego na rozdaniu włodarza, że spodziewa się go zobaczyć na Gwiazdce w funkcji senatora. - Senatora i starosty, bo można łączyć te stanowiska - uśmiechnął się Hajduk. - Nie będziesz łączył - podsumował kolegę prezes Izby.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski