środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Panie, co pan sam tam zdziała?

28.09.2011 13:41 | 0 komentarzy | ma.w

- Zżymam się na prawo, które więcej szkodzi niż pomaga - mówił dziś mediom starosta Adam Hajduk tłumacząc powód startu w wyborach.

Panie, co pan sam tam zdziała?
O powodach dlaczego chce być senatorem, starosta Adam Hajduk powiedział na konferencji prasowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Można oczywiście zadać pytanie: panie, co pan tam samemu zdziała? Ale jeśli jedna osoba pokaże innym jaki to bezsens jest uchwalany przez parlament, to może uda się na najwyższym szczeblu zrobić to co udało się w powiecie raciborskim za poprzednich kadencji. Były wojny na początku, a cała kadencja pokazała, że można współpracować i radzić w zgodzie - mówił starosta Hajduk-kandydat na senatora, na posesyjnej konferencji w swym urzędzie. 

Jego zdaniem "po raz pierwszy a może i ostatni nadarza się szansa by ta ziemia miała swego senatora". - Koledzy mi powiedzieli: jesteś najbardziej znany spośród nas, musisz spróbować. Ani finansowo ani czasowo nie zyskam. Tylko kłopot z tymi wyjazdami, rodzina ucierpi - kontynuował wypowiedź starosta. 

Hajduk wyjaśnił, że mimo możliwości łączenia stanowiska w samorządzie z mandatem senatora nie zamierza tego robić w przypadku wygranych wyborów. - Nie wyobrażam sobie łączyć miejsc pracy oddalonych o setki kilometrów - oznajmił. Co do swego ewentualnego następcy w powiecie nie chciał się wypowiadać, mówiąc jedynie o "dobrych kandydatach jakich ma jego klub" (Razem dla Ziemi Raciborskiej). Nie odniósł się do zapytań dziennikarzy o szanse Norberta Miki i Andrzeja Chroboczka w objęciu fotela starosty raciborskiego.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Andrzej Chroboczek

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Norbert Mika

Norbert Mika

W swojej karierze pełnił funkcje przewodniczącego rady powiatu, członka zarzadu powiatu oraz dyrektora Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.