Sobota, 17 sierpnia 2019

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Fuszerka na DW 919 - wykonawca naprawia na własny koszt

31.08.2011 10:59 | 12 komentarzy | acz

Kierowcy jadący w kierunku Gliwic muszą liczyć się z utrudnieniami. Od rana trwa tam frezowanie odcinka, który został oddany do użytku jesienią ubiegłego roku.

Fuszerka na DW 919 - wykonawca naprawia na własny koszt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o odcinek pomiędzy Raciborzem i Markowicami. Ruch tu odbywa się jednym pasem,przez co tworza się korki. Jak ustaliliśmy obecnie frezowany jest odcinek o długości 600 metrów, nastepny w kolejce będzie odcinek o długości jednego kilometra. Frezowana jest warstwa ścieralna nawierzchni drogi i układana na nowo.
Przypomnijmy, że w ub. roku droga była gruntownie remontowana na liczącym ok. 2,5 km długości odcinku. - Większość prac była wykonana właściwie. Jednak szczegółowe pomiary wykazały, że warstwa ścieralna nie spełnia wymagań technicznych ZDW w Katowicach. W związku z tym wykonawca remontu został zobowiązany do sfrezowania fragmentu warstwy ścieralnej nawierzchni i ułożenia jej ponownie na własny kosz - Wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
Te prace rozpoczną się dziś i potrwają kilka dni. Po ułożeniu nowej warstwy ścieralnej i wymalowaniu oznakowania poziomego inspektorzy ZDW w Katowicach ponownie zbadają jakość nawierzchni.
(acz)