Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

26.08.2011 09:39 | 0 komentarzy | e

W sobotę 27 sierpnia w Kędzierzynie-Koźlu organizowana jest akcja sprzątania Odry, której inicjatorami są dwaj miłośnicy rzeki. Akcję mocno wspiera prezydent miasta Tomasz Wantuła.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatorami przedsięwzięcia są Adam Kubicki i Bronisław Piróg, założyciele nieformalnego stowarzyszenia „Rzeki dzielą Odra łączy", a swój udział w nim zapowiedziała już około 25-osobowa grupa zapaleńców z Kędzierzyna-Koźla i okolic.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 w Przewozie, a jej finał przewidywany jest na godz. 15.00 przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego „Szkwał" w Koźlu, gdzie śmieci przekazane zostaną do zakładu komunalnego.  Do dyspozycji uczestnicy mają łodzie i kajaki w tym jedną łódź z napędem silnikowym, której organizatorom użyczył prezydent Wantuła.

- Wszystkich, którym leży na sercu czystość naszej rzeki, którzy dysponują wolnym czasem, a przede wszystkim własnymi środkami pływającymi (kajaki, łodzie z wiosłami, łodzie motorowe) zapraszamy do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu. Także Ci, którzy mogliby wesprzeć uczestników w inny sposób (zakup paliwa, zapewnienie transportu łodzi) zapraszamy do współpracy. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w akcji organizatorzy proszą o zabranie ze sobą rękawic i grabek, bądź bosaków. Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorami: Adam Kubicki - tel. 605581219, Bronisław Piróg - 510265174 - mówi Teresa Głuszek z Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.