Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Była prezes nie będzie posłanką

25.08.2011 17:14 | 19 komentarzy | acz

Do ostatniej chwili klubowi koledzy starali się przekonać Wandę Swierczynę, aby ta nie rezygnowała ze startu w wyborach.

Była prezes nie będzie posłanką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Mogę na tą chwilę już oficjalnie potwierdzić, że pani Wanda Swierczyna zrezygnowała z kandydowania do sejmu – potwierdził nam już po godzinie 16.00 Piotr Szereda, rzecznik prasowy Poslkiego Stronnictwa Ludowego Województwa Śląskiego. W wojewódzkiej komórce PSL trwają w tej chwili ostatnie ustalenia, kto zajmie atrakcyjną, bo trzecią pozycję na liście po Wandzie Swierczynie. – Na pewno będzie to kobieta. Z wyborem nie powinniśmy mieć problemu, bo w naszych szeregach jest wiele kobiet. Myślę, że sytuacja zostanie dopięta jeszcze dzisiejszego wieczoru – dodaje.

Zaskoczeni są lokalni działacze PSL. – Dementuję te pogłoski, wczoraj rozmawiałem przez godzinę z Wandą Swierczyną i nawet przez moment nie wspomniała o tym, że chce się wycofać – mówił nam jeszcze dziś około godziny 13.00 Ireneusz Głąb, szef miejskich struktur PSL w Raciborzu. Wanda Swierczyna jako oficjalny powód swej rezygnacji podaje względy zdrowotne. Jak udało nam sie dowiedzieć, mimo iż została odwołana z funkcji prezesa nadal pozostaje formalnie pracownikiem spółdzielni, bo przebywa na zwolnieniu lekarskim. Raciborska Spółdzielnia Mleczarska odcina się całkowicie od działaności politycznej jej byłej prezes i skupia się na rozwoju zakładu. Szefostwo nie komentuje również faktu, że na bramie zakładu leżała miała leżeć lista poparcia dla pani prezes, którą podpisywać mieli pracownicy. – Była to wyłącznie prywatna sprawa Pani Swierczyny, o której oficjalnie nie było wiadomo pozostałym członkom Zarządu i Rady Nadzorczej – krótko komentuje Paweł Musioł, wiceprezes RSM.

Przypomnijmy, Wanda Swierczyna została nagle odwołana w poniedziałek przez radę nadzorczą. Nagłe zwolnienie spowodowało, że była juz prezes zemdlała i z mleczarni wyjechała w karetce. Odwołanie Wandy Swierczyny zbiegło się w czasie z artykułem jaki opublikowaliśmy na łamach Nowin Raciborskich pt. Wojna jogurtowa. Pisaliśmy w nim między innymi o kontrowersyjnych billboardach, które stanęły przy ulicy Rybnickiej. Wielkopowierzchniowe reklamy, które w rzeczywistości promowały jej osobę zamiast produkty mleczarni, była już prezes zamierzała sfinansować z kasy zakładu. Po naszym artykule RSM odmówiła akceptacji faktur, które wystawiła raciborska firma reklamowa. Nowym prezesem mleczarni został Zbigniew Pietryszyn.


Adrian Czarnota

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich