Poniedziałek, 25 września 2017

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

W niedzielę dożynki w Turzy. Będą utrudnienia na DK 78

24.08.2011 07:41 | 30 komentarzy | art

 

Dożynki gminy Gorzyce odbędą się 28 sierpnia w Turzy. Rozpoczną się o godz. 11.00 uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy. 

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

O godz. 14.30 z placu obok remizy OSP w Turzy wyruszy korowód dożynkowy, który ulicami Powstańców, Bogumińską i Dalków przemaszeruje na boisko Unii. W związku z tym na Drodze Krajowej 78 kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. – Sugerujemy by w tym czasie, czyli między godziną 14.30 a 15.15 w miarę możliwości omijać ulicę Bogumińską i wybierać inne drogi - ostrzega Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach.

O godz. 15.15 rozpoczną się oficjalne uroczystości łącznie poświęceniem i przekazanie chleba. Po godz. 16.30 rozpoczną się występy artystyczne m.in. zespołów z placówek oświatowych, „Turzanek”, czeskiej grupy tanecznej „Bolacice”, oraz zespołu „Kwaśnica Bavarian Show”. O godz. 19.30 rozpocznie się pokaz grupy rycerskiej a pół godziny później, równo o 20.00 odbędzie się koncert zespołu „Tabu”. Po koncercie zaplanowano pokaz ogni sztucznych oraz zabawę taneczną.

– Myślę, że sporą atrakcją będzie obecność na naszych dożynkach orkiestry dętej z Mszany Dolnej. Wystąpi ona w czasie przemarszu korowodu, oraz później w czasie koncertu na boisku – wyjaśnia Joachim Nielaba, sołtys Turzy. Występ orkiestry z Podkarpacia jest możliwy dzięki jej kontaktom z orkiestrą dętą KWK Marcel. – Z kolei my mamy dobre kontakty z orkiestrą kopalnianą, dzięki czemu udało się ściągnąć do nas muzyków z Mszany. I to zupełnie za darmo – podkreśla sołtys Turzy.

 

(art)