Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Prezes Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej straciła posadę

22.08.2011 21:55 | 147 komentarzy | acz

Nagłe odwołanie Wandy Swierczyny, które nastąpiło pierwszego dnia po jej urlopie, zakończyło się interwencją lekarską. Była już prezes mleczarni, po zasłabnięciu, teren zakładu opuściła na pokładzie karetki pogotowia. Nowym prezesem został Zbigniew Pietryszyn. O sprawie więcej w jutrzejszym wydaniu Nowin Raciborskich.

Prezes Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej straciła posadę
Billboardy zamiast promować nabiał, promują byłą już prezes.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chwalona przez zarząd i stawiana radnym za wzór gospodarności, Wanda Swierczyna, prezes Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej została 22 sierpnia odwołana ze stanowiska. - Rada nadzorcza rozwiązała umowę z panią prezes i nie podpisała kolejnej. Pani Swierczyna osiągnęła już  odpowiedni wiek i przechodzi na emeryturę. Już od roku trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – uspokaja nas Paweł Musioł, zastępca prezesa Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej. W zapewnienia wiceprezesa trudno uwierzyć, zwłaszcza dlatego, że spółdzielnia wypuściła niedawno billboardy z wizerunkiem pani prezes, które właśnie stały się nieaktualne. Rada nadzorcza odwołała ją pierwszego dnia po urlopie a decyzja zakończyła się przyjazdem karetki pogotowia do zakładu.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Wanda Swierczyna ma ambicje parlamentarne i próbuje dostać się do sejmu już drugi raz. Trójka na liście PSL w okręgu, w poprzednich wyborach próbowała swoich sił startując z listy PiS. Nowy prezes, Zbigniew Pietryszyn mieszka w Głubczycach.Wcześniej był prezesem Gospodarstwa Rolnego w Michałkowicach.

W najbliższym wydaniu Nowin Raciborskich z dnia 23 sierpnia publikujemy tekst pod tytułem "Wojna jogurtowa", który rzuca więcej światła na decyzję rady nadzorczej oraz opisuje zamieszanie wokół billboardów Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej, które  złośliwi uważają za element kampanii wyborczej jej już byłej prezes. Te zostały sfinansowane z pieniędzy spółdzielni a zamiast promować produkty, promują... byłą prezes.

Adrian Czarnota

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich