Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Zróbcie przejazd dla rowerzystów POD MOSTEM

17.08.2011 17:00 | 13 komentarzy | ma.w

Radny Michał Fita sugeruje władzom wydatek na bezpieczny łącznik ścieżki rowerowej biegnącej przy moście "gliwickim".

Zróbcie przejazd dla rowerzystów POD MOSTEM
Michał Fita uważa, że miasto może zbudować objazd pod mostem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Skarżą mi się mieszkańcy, na niebezpieczny przejazd ścieżką rowerową. Jadący od strony żwirowni w kierunku na Oborę muszą przejechać przez ruchliwą drogę wojewódzką przed mostem na ul. Gliwickiej - zauważył radny Michał Fita (RSS Nasze Miasto) podczas dyskusji o realizacji inwestycji miejskich.  

Jego zdaniem miasto stać na wykonanie zjazdu i wyjazdu z trasy dla rowerzystów pod mostem. - To nie będzie jakoś bardzo kosztowne - przypuszczał Fita. Skontrował go należący do koalicji rządzącej miastem Witold Ostrowicz (KWW M. Lenka) twierdząc, że każde wezbranie wody w kanale Ulgi będzie niszczyło taką ścieżkę.

Ostrowicz uważa, że lepsza byłaby szykana drogowa wykonana na Gliwickiej. Musiałby się na nią zgodzić Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zarządza tą szosą.

Radny Dawid Wacławczyk (NaM) uważa, że przy każdej budowie ścieżki powinien być obecny tzw. oficer rowerowy, reprezentujący środowisko rowerzystów, który przed oddaniem inwestycji przejedzie się nią nową trasą. - Zaoszczędzimy wtedy na poprawkach, których wymagają nowowybudowane ścieżki - podsumował rajca.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Witold Ostrowicz

Witold Ostrowicz

Były radny miasta Racibórz.