środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zdaj egzamin na kartę rowerową i motorowerową

09.08.2011 12:50 | 2 komentarze | e

Komenda Miejska Policji w Rybniku oraz galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall organizują dla wszystkich chętnych egzamin na kartę rowerową oraz motorowerową. Zapisy przyjmowane są do 20 sierpnia w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Egzamin składał się będzie z części teoretycznej sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej weryfikującej umiejętności kierowania rowerem w ruchu drogowym. Egzamin teoretyczny zostanie przeprowadzony w piątek 26 sierpnia o godz. 8.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. Część praktyczna odbędzie się dzień później tj. w sobotę 27 sierpnia o godz. 13.00 na specjalnie przygotowanym placu manewrowym na zewnętrznym terenie galerii Focus Mall.

Przystąpienie do egzaminu jest nieodpłatne, wystarczy wypełnić zgłoszenie i złożyć je do 20 sierpnia w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego. - W egzaminie uczestniczyć mogą jedynie osoby, które ukończyły wymagany wiek tj. w przypadku karty rowerowej 10 lat, natomiast w przypadku karty motorowerowej 13 lat – mówi Sonia Kostecka, dyrektor Focus Mall Rybnik. Warunkiem koniecznym jest także zgoda rodziców na udział w egzaminie. Do zgłoszenia należy dołączyć opisane zdjęcie uczestnika.
 
Wzór zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej KMP w Rybniku www.rybnik.slaska.policja.gov.pl

Partnerem akcji jest Komenda Miejska Policji w Rybniku.