Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Goście z Kędzierzyna w urzędzie

02.08.2011 15:17 | 0 komentarzy | acz

Racibórz wraz z miastem partnerskim, Kędzierzynem-Koźlem od wielu lat prowadzi działania zmierzające do uatrakcyjnienia szlaku wodnego Odry na odcinku Racibórz - Kędzierzyn-Koźle. W związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem turystyką wodną oba miasta zamierzają wspólnie zrealizować dwa projekty, na których finansowanie ubiegać się będą ze środków zewnętrznych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2 sierpnia w raciborskim urzędzie odbyło się spotkanie przedstawicieli obu miast z Petrem Vichą Burmistrzem Miasta Bohumin, miastem które ze względu na dotychczas realizowane u siebie przedsięwzięcia mogłoby zostać partnerem obu projektów.
Chodzi o organizację spływu kajakowego na trasie Bohumin - Racibórz - Kędzierzyn-Koźle oraz opracowanie dokumentacji pod budowę przystani kajakowych w Raciborzu i Kędzierzynie-Koźlu. Na spotkaniu Petr Vícha burmistrz Bohumina podzielił się doświadczeniami związanymi z organizacją spływów oraz budową przystani kajakowych. Takie zrealizowane zostały w Bohuminie również przy wsparciu środków unijnych. Mirosław Lenk Prezydent Raciborza oraz Ewa Dudzińska z-ca prezydenta Kędzierzyna-Koźla wstępnie omówili zakres merytoryczny projektów. Ustalono, m.in. że polsko-czeski maraton kajakowy mógłby odbyć się w drugi weekend września 2012 roku, trwałby trzy dni. Wnioskodawcą o środki z Euroregionu Pradziad byłby Kędzierzyn Koźle a partnerami Racibórz i Bohumin. W drugim przypadku to Racibórz wnioskowałby o dofinansowanie w Funduszu Mikroprojektów Euroregion Sielsia na opracowanie dokumentacji na budowę przystani kajakowej w Raciborzu i Kędzierzynie, partnerami byłyby miasta Bohumin i Kędzierzyn-Koźle.
(r)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.