Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Dwie duże tokarki karuzelowe trafią do Kędzierzyna-Koźla

22.07.2011 10:39 | 0 komentarzy | e

Dwie maszyny z tzw. górnej półki dostarczy RAFAMET krajowej firmie FAMET z Kędzierzyna-Koźla. Ten niezwykle ważny dla RAFAMETU kontrakt został zawarty 6 lipca.

 Dwie duże tokarki karuzelowe trafią do Kędzierzyna-Koźla
- Kolejne zamówienie u tego samego klienta to dla nas bardzo dobre referencje – mówi Rajmund Jarosz z RAFAMET S.A.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fabryka Aparatury i Urządzeń FAMET S.A. zamówiła w RAFAMECIE dostawę, montaż i uruchomienie dwóch sterowanych numerycznie tokarek karuzelowych typu KCI 500/700 N. Wartość kontraktu wynosi 4 mln 400 tys. euro. -  Można powiedzieć, że jest to górna półka maszyn w naszym asortymencie produkcji, jeśli chodzi o tokarki karuzelowe, biorąc pod uwagę ich wielkość jak i zaawansowanie technologiczne. Bardzo jesteśmy zadowoleni z  pozyskania tak poważnego zamówienia. Niecodziennie, a szczególnie na rynku krajowym, znajdują się klienci, którzy kupują dwie tak duże maszyny jednocześnie. Z tego tez względu jest to bardzo ważny kontrakt, który niewątpliwie pozytywnie wpływa na kondycję firmy jak i znacząco powiększa portfel zamówień na przyszły rok – mówi Rajmund Jarosz, Sales Manager w firmie RAFAMET S.A. Jak dodaje, pozyskanie zamówienia nie było łatwe. - W dobie gospodarki globalnej, konkurencja jest bardzo duża. W każdym jednym temacie, który pojawia się na rynku, czy to jest przetarg na zasadach zamówienia publicznego czy też konkurs ofert, bierze udział od kilku do kilkunastu oferentów. W tym wypadku było podobnie, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że rozstrzygnięcie okazało się pomyślne dla nas – dodaje Rajmund Jarosz.

Fabryka Urządzeń i Aparatury FAMET S.A. już po raz drugi została klientem RAFAMETU. Pierwszą maszynę z Kuźni Raciborskiej zakupiła dwa lata temu. Była to tokarka karuzelowa typu KCI 600/700 N. - Jak podkreśla klient, zarówno z poprzedniej instalacji,  jak i z dotychczasowej  współpracy jest bardzo zadowolony. Kolejne zamówienie pozyskane od tego samego klienta tylko potwierdza powyższe i przekonuje nas, jako jednego z czołowych producentów ciężkich obrabiarek na świecie, że wcześniejsza współpraca była satysfakcjonująca. Na tyle, że zdobyte zaufanie zaowocowało kolejnym zamówieniem. To dla nas bardzo dobre referencje, gdyż zaufanie w tym biznesie jest niezmiernie ważne – mówi Rajmund Jarosz.

FUiA FAMET S.A. działa w obszarze energetyki odnawialnej, szeroko pojętym przemyśle chemicznym i metalowym. Projektuje i produkuje urządzenia przeznaczone dla różnych branż przemysłowych w Polsce i za granicą. Zamówione w RAFAMECIE maszyny mają szerokie spektrum możliwości obróbkowych. Służą przede wszystkim do obróbki skrawania wielkogabarytowych detali, których ciężar może dochodzić nawet do 100 ton. Ich zakup był możliwy dzięki projektowi unijnemu, w którym bierze udział firma z Kędzierzyna-Koźla. Maszyny mają trafić do klienta do 31 października 2012 r.

(Adventure Media s.c. Agencja Public Relations)