Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Na DK 45 może dojść do protestów

06.07.2011 16:16 | 8 komentarzy | ma.w

Informacja o niewielkim zakresie remontu Hulczyńskiej lub Bogumińskiej skłania mieszkańców Sudołu i Studziennej do radykalnych kroków.

Na DK 45 może dojść do protestów
Tak wygląda dziś ulica Hulczyńska w Studziennej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że na początku tego tygodnia wiceprezydenta miasta odwiedził kierownik gliwickiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Łojewski. Poinformował o planach zarządcy raciborskiego odcinka Drogi Krajowej nr 45. - Zapowiadają remont w postaci nakładki asfaltowej na Hulczyńskiej lub Bogumińskiej. Który fragment będzie naprawiany ustalą z nami po okresie urlopowym - przekazał nam Wojciech Krzyżek.

Te wieści niepokoją radnego miejskiego Romana Wałacha (Komitet Obywatelski Raciborzan). - Z rozmów z mieszkańcami dzielnic przez które biegnie DK 45 (Sudół i Studzienna-red.) wiem, że nie zostawią tak problemu, bo są zdesperowani - twierdzi. Dopuszcza możliwość zorganizowania protestu i blokowania krajówki.

Radny Wałach uważa, że władze miasta za mało starają się o kapitalny remont DK 45. - Wiadomo było, że w tym roku do niego nie dojdzie. Jeśli zadanie nie znalazło się w budżecie GDDKiA to go nie przewidziano. Tymczasem prezydent Lenk mówił, że liczy głównie na środki poprzetargowe i wielokrotnie dawał mieszkańcom nadzieję, że remont zostanie przeprowadzony. Z oszczędności po przetargach nie uzbiera się przecież 20-30 mln zł, a tyle kosztowała naprawa tej samej drogi na odcinku przez Miedonię i Rudnik - zauważa mieszkaniec Studziennej wybrany do rady miasta.

Prezydent miasta Mirosław Lenk przebywa obecnie na urlopie, wraca w przyszłym tygodniu. Jeszcze na czerwcowej sesji zapowiadał, że jak tylko wypocznie uda się do GDDKiA rozmawiać o remoncie DK 45.

Ludzie:

Eugeniusz  Wyglenda

Eugeniusz Wyglenda

Radny Gminy Racibórz.

Marceli Klimanek

Marceli Klimanek

Radny powiatu raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia