Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Plac Konstytucji 3 Maja vel Świński Rynek to takie DZIWNE MIEJSCE

05.07.2011 22:30 | 6 komentarzy | ma.w

"Pasy" obok dużego ronda na dawnym tzw. Świńskim Rynku zadziwiają wiceprezydenta miasta, bo piesi traktują je niczym deptak.

Plac Konstytucji 3 Maja vel Świński Rynek to takie DZIWNE MIEJSCE
Na tym przejściu dla pieszych zostanie ustawiona wzbudzana sygnalizacja świetlna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Plac Konstytucji to takie dziwne miejsce. Ruch samochodowy często się tam blokuje, bo przechodzący przez "pasy" nie zatrzymują się by zaczekać aż auto  zatrzyma się przed przejściem tylko wchodzą wcześniej na drogę - opowiada Wojciech Krzyżek. Dodaje, że władze zgadzają się na propozycję, jaką kieruje starostwo, aby obok ronda zamontować sygnalizację świetlną.

Na ostatniej sesji rady powiatu mówił o takim rozwiązaniu Artur Wierzbicki (PO), a podczas ubiegłej kadencji rady miasta temat zgłaszał Marian Sawicki, przekazując utyskiwania pracowników Rafako tkwiących w korkach w okolicy ronda by wjechać i wyjechać z okolic fabryki.

Jak się dowiedzieliśmy, w magistracie sfinansują zadanie udzielając pomocy powiatowi, a starostwo na własny koszt wykona dokumentację projektową. Do wspólnego miejsko-powiatowego stawiania świateł doszło już na ul. Piaskowej przy szkole na Płoni. Tamta inwestycja kosztowała samorządy ponad 100 tys. zł.

Ludzie:

Artur Wierzbicki

Artur Wierzbicki

Radny Powiatu Raciborskiego.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia