Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

PIECHA: nie przyjechaliśmy na stypę

02.07.2011 18:25 | 19 komentarzy | ma.w

- Angażujcie się, stwórzcie klub Gazety Polskiej, zgłaszajcie się na mężów zaufania by nie sfałszowano wyborów - zachęcali dziś w RCK-u parlamentarzyści PiS.

PIECHA: nie przyjechaliśmy na stypę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Za mało was w mediach - zwracała się do polityków jedna z uczestniczek spotkania, określająca się jako obeznana z dziennikarstwem. - Wy jesteście partią o polskich sercach. Tak się zorganizujcie byście wygrali wybory - życzył gościom mężczyzna, emeryt "który już nie boi się mówić".

Poseł Arkadiusz Mularczyk porównał wizytę do standardów stosowanych przez premiera Wielkiej Brytanii, który raz w tygodniu spotyka się z dziennikarzami. - Stajemy przed państwem jak on przed nimi. Bo trzeba mówić prawdę, a nie oszukiwać się że jest dobrze. Opozycja nie ma dziś możliwości punktować rządzących, bo główne media na to nie pozwalają. Ich redaktorzy stają się stroną w dyskusji, atakują nas. O ważnych sprawach ludzie się nie dowiadują, hierarchia tematów jest taka, że robi się skandal wokół posyłania byłego premiera do psychiatry zamiast mówić o demonstracjach w stolicy i zmianach w polskim prawie - opowiadał polityk PiS. Jego zdaniem polityka rządu prowadzona jest przeciw społeczeństwu i nie widać gestów rządzących wobec niego. - Scenariusz grecki jest możliwy w Polsce - ostrzegał zebranych.

- Nie przyjechaliśmy tu na stypę, tylko prosić was o wsparcie, bo bez was nie prowadzilibyśmy naszej działalności. Nie mamy pretensji, że nie ma tutaj zwolenników PO. Ale jesteście wy, z wami możemy tworzyć społeczeństwo obywatelskie oparte na solidaryźmie, uczciwości i patriotyźmie - mówił poseł Bolesław Piecha i zachęcał do popierania inicjatyw PiS, jak np. referedum w sprawie prywatyzacji szpitali.

Pierwszy z publiczności (tworzyło ją ponad 20 osób, głównie starszych; obecny był m.in. Robert Myśliwy z NaM) głos zabrał Józef Sadowski prezes stowarzyszenia Dobro Ojczyzny. - Jesteście partią najbardziej zbliżoną do kierunku patriotycznego, tymczasem w kraju poparcie zyskuje PO partia blabloków. To przez krytykę PiS w mediach. Tyle zostało sprzedanych obcemu kapitałowi, sprzedaje się kolejne. Dlaczego Skarb Państwa na to pozwala - dziwił się lokalny działacz.

- W mediach winą za rządzenie Polską przez PO obarcza się PiS, bo tylko naszą partię prezentuje się krytycznie. Gonią opozycję jak w Białorusi - stwierdził Bolesław Piecha i zachęcał do wybierania alternatywnych środków przekazu jak Telewizja Trwam, Gazeta Polska i prasy lokalnej. Zebrani radzili politykom nie dawać się manipulować w wywiadach telewizyjnych. - Nie dajcie sobie w kaszę napluć - apelowali i chwalili "nośniki prawdy" jakimi są PiS-owskie portale internetowe.

- Spotkanie odbyło się z inicjatywy posłów. To taka zajawka przedwyborcza, jesienią podczas kampanii będzie więcej takich spotkań. Nie powiemy jeszcze kto z raciborzan wystartuje w wyborach do parlamentu, poinformujemy o tym wkrótce - powiedziała nam Katarzyna Dutkiewicz z lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Mające na celu "zbliżenie ze społeczeństwem" spotkanie trwało około półtorej godziny. Dłużej nie mogło, bo parlamentarzyści spieszyli się na pociąg. - PO tak rządzi, że ostatni do stolicy odchodzi z Katowic o 19.00 - wieńczył wizytę w RCK Bolesław Piecha. Szefowa raciborskiego PiS Małgorzata Lenart wyraziła nadzieję, że kontakt z politykami centralnego szczebla będzie częstszy.

Część zdjęć ze spotkania: Katarzyna Przypadło

Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator.