Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Matusiewicz: cały region zasługiwał na ten tytuł

21.06.2011 19:33 | 3 komentarze | acz

Wszyscy już wiedzą, że to Wrocław a nie Katowice będzie Europejską Stolicą Kultury, co o wynikach sądzi marszałek naszego województwa?

Matusiewicz: cały region zasługiwał na ten tytuł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marszałek Adam Matusiewicz jak każdy mieszkaniec naszego regionu z rozczarowaniem przyjął ogłoszenie wyników komisji wybierającej ESK. – Myślę, że mogę być mniejszym dyplomatą od prezydenta Piotra Uszoka. Sądzę, że wszyscy, w tym i województwo, bardzo pomagaliśmy Katowicom w staraniach o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Dlatego jestem głęboko przekonany o tym, że to właśnie Katowice i cała aglomeracja zasługiwały na ten tytuł i teraz nie kryję rozczarowania – mówił zaraz po ogłoszeniu wyników Matusiewicz.
Zdaniem marszałka już sam proces starania się o uzyskanie tego tytułu uwolnił wiele pozytywnej energii w całym regionie. – Zaczęliśmy bardziej wierzyć w siebie, w stan naszej infrastruktury, w to, jak będzie się rozwijała kultura w stolicy regionu i to nie tylko w sensie budynków, ale również w sensie podejścia ludzi do kultury. Niemniej jednak trudno mi się pogodzić z tym werdyktem – kończy marszałek.
(acz), fot. Witold Trólka/UMWŚ