Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Pomysł na adaptację niedoszłej hali jest. Gorzej z kasą na wykonanie.

20.06.2011 14:38 | 0 komentarzy | art

Zamiast hali sportowo-widowiskowej powstanie sala gimnastyczna z przedszkolem. Stanie się to jednak nieprędko. ZOBACZ WIZUALIZACJĘ. 

Pomysł na adaptację niedoszłej hali jest. Gorzej z kasą na wykonanie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Mariusz Adamczyk przedstawił radnym wizualizację koncepcji zaadoptowania fundamentów hali widowiskowo-sportowej na salę gimnastyczną oraz przedszkole. Opracowaniem, kosztującej 2 tys. zł koncepcji zajęła się firma ArchiKS z Oświęcimia. Wedle jej pomysłu na części wybudowanych przed 5 laty fundamentach zamiast dużej hali widowiskowo-sportowej powstanie zwykła sala gimnastyczna o wymiarach boiska 28,5 x 16 m. – To mniej więcej tyle ile mają sale w Gołkowicach i Skrzyszowie – obrazuje Mariusz Adamczyk.

 

Sala z … przedszkolem

Zupełną nowością jest pomysł na to by przy sali pod jednym dachem wybudować również 3 oddziały przedszkolne z osobnymi aneksami sanitarnymi dla każdego oddziału. – Wtedy będzie można zrezygnować ze starego budynku przedszkola, który od dawna nie grzeszy funkcjonalnością – wyjaśnia wójt.  

W przedstawionej koncepcji część przedszkolna wraz sanitariatami i jedna z szatni oraz łącznik sali z budynkiem szkoły podstawowej znajdują się na poziomie obecnego parkingu z tyłu szkoły. Z kolei sama sala gimnastyczna i część szatni jest umieszczona o jeden poziom niżej niż oddziały przedszkolne. Zaproponowany przez architektów budynek miałby półokrągły, opadający dach. Od południa znajdowałoby się dodatkowe wejście, które prowadziłoby do sali, przedszkola i szkoły.

 

Najpierw przedszkole w Skrzyszowie, potem sala w Godowie

Wstępnie koszty budowy obiektu oszacowano na 5 mln zł. To co prawda mniej niż pochłonęłaby budowa dużej hali (ta mogłaby kosztować nawet 9 mln zł), ale to i tak w dalszym ciągu spory wydatek dla gminnego budżetu. Dlatego wójt przedstawił radnym koncepcję po to by ci dali dla niej zielone światło. Radnych interesowało głównie skąd pochodzić będą środki na realizację pomysłu. – To na razie koncepcja. W tym momencie trudno wskazać źródło finansowania. Jeśli będzie decyzja na tak, to wtedy zaczniemy szukać możliwości do sfinansowania budowy – wyjaśnia wójt. Jednocześnie zaznacza, że budowa obiektu możliwa będzie dopiero po rozbudowie przedszkola w Skrzyszowie, która ma pochłonąć 3,5 mln zł. Mowa więc najwcześniej o roku 2014 lub 2015.

 

Zielone światło dla pomysłu

W czasie dyskusji radnych nie zabrakło głosów krytycznych. – Po raz pierwszy pomysł na budowę sali w Godowie powstał w 1998 roku. Potem koncepcja się zmieniła i zdecydowano o budowie dużej hali. Teraz znów zmieniamy koncepcję. Jaki w tym wszystkim sens? – zastanawia się Izabela Tomiczek. – Kiedy na koniec kadencji w 2006 roku zaczęto budować halę to ówczesna rada nie zapewniła źródeł finansowania dla tej inwestycji. Stąd mamy dziś problem – przypomniał Stanisław Tatarczyk. – Nie podjęcie decyzji i pozostawienie sytuacji bez zmian doprowadzi do dalszych strat – przestrzega Krzysztof Kubica. Większość radnych podzieliła to zdanie, wyrażając zgodę na rozpoczęcie działań zmierzających w kierunku budowy sali z przedszkolem. 

 

(art)

Fot. ArchiKS