środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Dwie prezeski dostały kwiaty od wdzięcznych rodziców

12.06.2011 17:36 | 0 komentarzy | ma.w

Sudół podsumowuje festynem trzeci rok działalności przedszkola im. Kubusia Puchatka. Na nowy rok zapisało się tu już 41 dzieci.

Dwie prezeski dostały kwiaty od wdzięcznych rodziców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Zdaniem samorządowego vip-a, szefa oświaty w mieście i radnego powiatu Marka Kurpisa, placówki jak ta sudolska - prowadzona przez stowarzyszenie mieszkańców - uzupełniają ofertę wychowania przedszkolnego. - W publicznych przedszkolach jest do dyspozycji rodziców jeszcze około 50 miejsc po naborze. Dzięki temu, że w Sudole i na Starowiejskiej są placówki niepubliczne rodzic ma wybór. Akurat w Sudole za przedszkole płaci się najmniej w całym mieście - zauważył gość honorowy dzisiejszego festynu. Zastępował prezydenta miasta, dotąd stałego bywalca tej imprezy.

Program artystyczny festynu - w części gdzie prezentowały się przedszkolaki - przygotowały miejscowe nauczycielki - Weronika Tchórz, Sandra Pawlar, Karolina Gawrońska i tutejsza dyrektor Janina Adamek. Wystąpiły też mażoretki z gminy Nędza - zespół Arabeska (brązowe medalistki Mistrzostw Polski, reprezentantki kraju na sierpniowych Mistrzostwach Europy w Chorwacji). Patrycja Ciemienga, która uczy w przedszkolu niemieckiego, była autorką występu dzieci w tym języku.

Specjalne podziękowania złożono Wandzie Swierczynie prezes Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej, która wspiera placówkę z Sudołu. Winszowano drugiej prezesce -  prowadzącej stowarzyszenie dzięki któremu jest przedszkole w dzielnicy - Irenie Seeman. Dzień wcześniej obchodziła urodziny. Rodzice posadzili ją na krześle i kilkakrotnie podnieśli w górę.

W programie festynu znalazł się tradycyjny mecz piłki nożnej między rodzicami, a strażakami (w dwóch poprzednich edycjach grali księża) sędziowany przez miejskiego radnego ze Studziennej Eugeniusza Wyglendę oraz pokazy miejscowego OSP.

 

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.