środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

W Czyżowicach potrafią odkrywać talenty

08.06.2011 20:52 | 3 komentarze | art

Gimnazjum z tytułem Szkoły Odkrywców Talentów. Uroczystość odsłonięcia tabliczki, potwierdzającej nadanie tytułu odbyła się 2 czerwca.

 

W Czyżowicach potrafią odkrywać talenty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość odsłonięcia tabliczki, potwierdzającej nadanie tytułu odbyła się 2 czerwca. Obok uczniów i nauczycieli wzięli w niej udział m.in. władze gminy Gorzyce, starosta powiatu Tadeusz Skatuła, wiceminister rozwoju regionalnego Adam Ździebło oraz parlamentarzyści. Przekazana przez ministerstwo edukacji tabliczka może nie jest nadzwyczaj okazała, ale potwierdza ważną rzecz - w tej szkole nie brakuje prawdziwych talentów. Czyżowickie gimnazjum wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej, które kończący się właśnie rok szkolny ogłosiło Rokiem Odkrywania Talentów. Akcja służy stworzeniu ogólnopolskiej mapy szkół, zaangażowanych we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” może być przyznany szkołom, które posiadają przynajmniej trzech nauczycieli, prowadzących systematyczną pracę z uczniami o szczególnych uzdolnieniach i których uczniowie mają szczególne osiągnięcia czy dokonania. Wyróżniająca się praca z uczniami utalentowanymi może dotyczyć odkrywania i rozwijania uzdolnień przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych oraz ich aktywności obywatelskiej lub wolontariatu. Gimnazjum w Czyżowicach w zupełności spełnia te warunki. Działa tu Koło Naukowe Młodych z sekcji matematyczno-naukowo-technicznej, chór im dh Jana oraz klub Sparta Czyżowice, w ramach którego funkcjonują dwie sekcje – hokeja stołowego i biegów na orientację. Młodzież udziela się również w zajęciach z wolontariatu, pomagając osobom potrzebującym pomocy. W każdej z tych dziedzin uczniowie szkoły osiągają spore sukcesy. Ich lista jest bardzo długa.

- Dlatego złożyliśmy wniosek i znaleźliśmy się wśród 89 szkół śląskich, które otrzymały ten tytuł. Oczywiście duża w tym zasługa nauczycieli oraz uczniów, którzy biorą udział w dodatkowych zajęciach. Co najważniejsze to ich zaangażowanie przekłada się na wyniki na przykład w olimpiadach przedmiotowych – podkreśl Stefania Rodak, dyrektor placówki.

 

            (art)

 

Ludzie:

Stefania Rodak

Stefania Rodak

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.