Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Kozielskiej nie ruszą, Bogumińska w drugiej połowie roku

20.05.2011 15:30 | 1 komentarz | ma.w

O naprawę tych dwóch ulic - fragmentów DK 45 - starają się władze miasta. Z GDDKiA napłynęły do magistratu mało optymistyczne wieści.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedziała prezydentowi miasta, że ulicy Kozielskiej nie ma w planach remontów na najbliższe lata. Mirosław Lenk pisał do oddziału w Katowicach, że droga od 20 lat nie jest naprawiana i jej stan wciąż się pogarsza.

Zapowiadane na ten rok prace na Bogumińskiej (Studzienna) oraz Hulczyńskiej (Studzienna i Sudół) odwlekają się. W GDDKiA poinformowano samorządowców, że temat remontu powróci dopiero w lipcu. - Z tego co się dowiedzieliśmy, w dyrekcji będą wtedy wiedzieć ile pieniędzy zostało po przetargach na roboty drogowe i rozważą nasze oczekiwania co do remontu raciborskiej części DK 45 - powiedział nam wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek.

GDDKiA proponowało wcześniej, że na Bogumińskiej, a następnie na Hulczyńskiej wykona tzw. nakładkę asfaltową. Władze Raciborza chcą więcej i domagają się kompleksowego remontu. - Nakładka przy tym natężeniu ruchu, to rozwiązanie tymczasowe - uważa Mirosław Lenk prezydent Raciborza.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych