Poniedziałek, 13 lipca 2020

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Radny Wiecha uważa, że ekipom MZB przyda się konkurencja

08.05.2011 00:20 | 4 komentarze | ma.w

- Niech sprawdzą czy są w stanie zapracować na siebie - tłumaczy rajca. To jego pomysł na poprawę wyników finansowych mieszkaniówki.

Radny Wiecha uważa, że ekipom MZB przyda się konkurencja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdaniem radnego (PO) usługi sprzątania w MZB powinny zostać "wyprowadzone" z miejskiej jednostki na zewnątrz. - Dzięki temu będzie wiadomo czy ta część MZB zapracuje na siebie. Pracownicy powinni poczuć konkurencję, a jeśli na rynku można tę usługę taniej kupić to warto - tak mówił radny na ostatnim posiedzeniu komisji budżetu.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk odniósł się do pomysłu z rezerwą. - Mamy złe doświadczenia w zakresie sprzątania. Wynika z nich, że to się nie sprawdza, zwłaszcza zimą przy odśnieżaniu - skomentował propozycję radnego Wiechy.

Szukanie oszczędności polega wtedy np. na zapisie w umowie z firmą sprzątającą, że będzie ona pracować raz w tygodniu. - Tymczasem śnieg posypie cały tydzień i zaczynają się kłopoty - tłumaczył prezydent. Jako przykład podał Spółdzielnię Mieszkaniową Nowoczesna, gdzie sprzątaczki pozostały w strukturach spółdzielczych i zdaniem Lenka zapewniają obiektom Nowoczesnej opinię "utrzymywanych w czystości".

Ludzie:

Jan  Wiecha

Jan Wiecha

Były radny Gminy Racibórz, pracownik Rafako SA.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.