Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Chałupki mogą zyskać boisko za unijne euro

28.04.2011 22:57 | 2 komentarze | ma.w

Krzyżanowice chcą z Bohuminem postarać się w Euroregionie Silesia o dotację na nowe boiska przyszkolne.

Chałupki mogą zyskać boisko za unijne euro
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gminy z obu stron granicy zamierzają złożyć wspólny wniosek o unijną dotację. - Jest szansa pozyskać pieniądze na budowę boiska przy szkole w Chałupkach. Czesi chcą z nami współpracować w tych zamierzeniach - wójt Grzegorz Utracki podzielił się tą wiadomością z radnymi na kwietniowej sesji.

Czesi mieli w planie budowę takiego obiektu sportowego, również z dotacji unijnej, ale wyłączą to zadanie z szerszego projektu, by pomóc sąsiadom z Krzyżanowic.

Wójt zaproponował lokalizację w Chałupkach "bo coś trzeba zrobić z boiskiem przy tamtejszej szkole". Argumentował, że pieniądze z Euroregionu można zdobyć jedynie na udokumentowaną współpracę. Dodał, że czynnikiem sprzyjającym jest podobny przedział wiekowy uczniów szkoł z Polski i Czech.

Grzegorz Utracki zaproponował radnym by zgodzili się na wyłożenie samorządowych pieniędzy na przygotowanie dokumentacji obiektu. - Gdyby nie udało się pozyskać środków z euroregionu, to dokumentacja na boisko i tak zostanie. Będzie można z niej skorzystać gdy pojawią się możliwości finansowe - zaznaczył wójt Krzyżanowic.

Radni zdecydowali 14 głosami za, przy 3 wstrzymujących się o przeznaczeniu 35 tys. zł na sporządzenie dokumentacji projektowej boiska wielofunkcyjnego. Wątpliwości zgłaszały wcześniej radne Gabriela Jendrzejczyk oraz Emilia Kubik. Pierwsza pytała o możliwość lokalizacji takiego obiektu w Zabełkowie (wójt obiecał konsultacje z tamtejszą radą sołecką, której zaproponuje budowę nowego boiska na terenie obiektu LKS), druga ubolewała, że traci na tym budowa kompleksu boisk w Krzyżanowicach. Poprosiła by wszelkie oszczędności z przetargu na wykonanie dokumentacji wróciły do puli wydatków na krzyżanowickie boisko.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.