Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Szkoła w Studziennej: jedna skarga zasadna, druga sprawa w toku

27.04.2011 22:02 | 108 komentarzy | ma.w

Komisja rewizyjna uznała skargę na dyrektora SP 5 Jana Goldmana za zasadną. Od prezydenta Lenka zależą konsekwencje dla skarżonego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na kwietniowej sesji pojawiły się dwie uchwały o skargach na dyrektora Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 5 dla Mniejszości Niemieckiej. Jedna z nich dotyczyła uznania przez komisję rewizyjną skargi rodziców uczniów na dyrektora za zasadną. O sprawie pisały Nowiny Raciborskie, w Studziennej rodzice skarżyli się na sposób traktowania uczniów przez dyrektora "piątki".

Druga z uchwał "skarżących" dotyczyła zgłoszenia nauczycielki zatrudnionej w SP 5. - Sprawa delikatna, dotyczy relacji na linii zatrudniony-pracodawca - mówił nam przed dwoma tygodniami szef komisji rewizyjnej rady Marian Gawliczek. Tą sprawą komisja ta dopiero się zajmie. Radni zdecydowali dziś o przekazaniu jej skargi do rozpatrzenia.

- Uznaliśmy pierwszą skargę za zasadną, choć nie było jednomyślności w zajęciu tego stanowiska. Przekazujemy je prezydentowi Raciborza i w jego gestii leżą dalsze kroki w tej sprawie - powiedział nam po sesji przewodniczący Gawliczek.

 

Ludzie:

Marian Gawliczek

Marian Gawliczek

Radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.