środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Frączek prosi o krzyż na sali, Wojnar się zgadza

27.04.2011 15:57 | 30 komentarzy | ma.w

Ryszard Frączek poprosił o zawieszenie krzyża w sali obrad rady miasta. - To trudne, bo wiem kto tu siedzi - stwierdził na sesji.

Frączek prosi o krzyż na sali, Wojnar się zgadza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interpelując w sprawie zawieszenia krzyża Frączek podkreślił, że to prośba i chce przegłosowania swego wniosku. - Zgoda na powieszenie krzyża w sali kolumnowej, to trudny wniosek, bo zdaję sobie sprawę kto siedzie na tej sali. Możemy się różnić poglądowo, ale czyniąc mniejsze czy większe błędy wyznajemy wartości, a różnice dotyczą drogi dochodzenia do prawdy - mówił na sesji radny KOR.

Dzień sesji nazwał "szczególnym", bo radni są w smutnym nastroju z powodu "śmierci naszego kolegi". - Krzyż jest znakiem pokornej służby wobec człowieka - uzasadniał Ryszard Frączek. - W naszym mieście jest wiele wartościowych symboli, choćby zacna decyzja prezydenta o ustawieniu na rynku wieńca adwentowego - dodał radny.

Przewodniczący rady Tadeusz Wojnar stwierdził, że "niepoważną sprawą byłoby poddawanie pod głosowanie tej sprawy". -  Zostawiamy to do zrealizowania panie prezydencie, przyjmujemy do realizacji, bo o oczywistych rzeczach nie głosujemy - tak szef rady uzasadnił akceptację prośby Frączka.

Ludzie:

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Gminy Racibórz drugiej kadencji.

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa