Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Planują budowę przedszkola, więc po radę pojechali do Marklowic

26.04.2011 22:34 | 12 komentarzy | art

Włodarze Gorzyce podpatrywali przedszkole w Marklowicach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pielgrzymki gminnych delegacji do Marklowic, w których powstaje wiele innowacyjnych jak na realia naszego powiatu rozwiązań powoli stają się tradycją. Pisaliśmy już o włodarzach Lubomi podpatrujących plany budowy przydomowych oczyszczalni. Niedawno zaś Marklowice odwiedziła delegacja Urzędu Gminy w Gorzycach, która wizytowała tamtejszy nowy budynek Przedszkola Publicznego. Jak przyznał wójt Gorzyc jego wizyta miała związek z planami budowy nowego przedszkola w Turzy Śl. Czy zatem w Turzy powstanie równie nowoczesny i duży obiekt?

- Nasze przedszkole z pewnością będzie mniejsze. W Marklowicach mieści się osiem oddziałów. My chcemy wybudować obiekt na pięć oddziałów. Raczej skłaniamy się też do budowy budynku parterowego, zaś w Marklowicach przedszkole jest piętrowe. Obiekt w Marklowicach oglądaliśmy głównie pod kątem tego by dowiedzieć się jakich błędów uniknąć przy budowie naszego przedszkola – tłumaczy Piotr Oślizło, wójt Gorzyc.

Budowa przedszkola w Turzy ma ruszyć według zapewnień wójta w przyszłym roku. Wójt liczy, że uda się je ukończyć przed końcem kadencji. – Postaramy się by zostało wybudowane w ciągu dwóch lat. Natomiast płatności będziemy chcieli rozłożyć na trzy lata – wyjaśnia Oślizło. Według wstępnych obliczeń koszt budowy przedszkola może wynieść nawet 10 milionów złotych.

 

            (art)