Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Przy wyremontowanej drodze rozsypały się schodki. Już je naprawiono

07.04.2011 18:40 | 3 komentarze | art

Drogowcy po raz kolejny spaprali sprawę.

Przy wyremontowanej drodze rozsypały się schodki. Już je naprawiono
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebiegający z wieloma problemami remont drogi na ulicy Raciborskiej w Gorzyczkach i Gorzycach dobiegł z opóźnieniem w lutym końca. Nie wszystko jednak zostało wykonane jak należy. Mieszkańcy zwracają uwagę na niedoróbki. – Wykonawca obiecywał, że zostawi po sobie porządek, ale obietnicy nie dotrzymał. Przykłady? Proszę. Na chodnikach zostawili tak wiele piasku, że przy większych podmuchach wiatru mamy tu burze piaskowe. U mnie w czasie robót powywracali kamienie graniczne. Obiecywali, że ustawią je na nowo. Nic z tego – mówi pan Henryk z Gorzyczek.

Dowody swoich nieprzeciętnych zdolności wykonawca najbardziej obecnie widoczne są w Gorzycach, przy wejściu na stary cmentarz poniżej Urzędu Gminy. Schodki z chodnika na cmentarz zrobione zostały tak „solidnie”, że już zdążyły się rozlecieć. – Monitowaliśmy w tej sprawie do GDDKiA bo rzeczywiście kilka spraw zostało wykonanych fatalnie i wymaga poprawienia – mówi Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Modernizację drogi na Raciborskiej wykonano na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja ta była elementem budowy autostrady A1. W katowickim oddziale GDDKiA zapewniają, że wszystkie niedoróbki zostaną przez wykonawcę modernizacji poprawione do 15 kwietnia, kiedy odbędzie się odbiór techniczny drogi.

Felerne schodki zostały już naprawione. Miejmy nadzieję, że wytrzymają dłużej niż za pierwszym razem.

 

(art)