Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Kapela Wujka Idziego w Radio Opole

07.04.2011 12:27 | 0 komentarzy | OQL

Na zaproszenie redaktora Piotra Furtasa, w legendarnym „Studio M” Radia Opole w poniedziałek, 7 marca 2011 roku zagrała „Kapela Wujka Idziego”.

Kapela Wujka Idziego w Radio Opole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Koncert na żywo rozpoczął się zaraz po wiadomościach o godzinie 21.00. Po jego zakończeniu, jeszcze przez godzinę muzycy gościli na antenie, dzieląc się z radiosłuchaczami wrażeniami z niecodziennego wydarzenia, jakim jest występ na przysłowiową „setkę”.Odpowiadali na pytania, które dotarły drogą telefoniczna i mailową.

Nad brzmieniem zespołu pracował doświadczony dźwiękowiec, szef muzyczny „Studia M” Andrzej Czubiński.

Kapela Wujka Idziego, to jedna z ciekawszych grup folkowych w naszym kraju – powiedział redaktor Piotr Furtas. Tak nikt nie gra. Połączenie folku z rockandrollem daje niespotykaną dotąd ekspresję. Określenie ich stylu mianem FOLK'N'ROLL, jest bardzo trafne. Muzycy cieszą się z tego co robią, a robią to z niespotykaną energią i pasją. Jesteśmy zainteresowani dalszymi poczynaniami kapeli. Kolejne, muzyczne dokonania zespołu, chętnie zaprezentujemy na naszej antenie.

Koncert w Radio Opole, to dla dalszego działania grupy ważne wydarzenie – mówi Piotr Cybułka, lider zespołu POZIOM 600 i Kapeli Wujka Idziego. Repertuar, który zaprezentowaliśmy w radio, pokazuje co i jak będziemy grali tego roku na koncertach. Już wkrótce zaprezentujemy na naszej stronie internetowej nigdzie wcześniej nie publikowane piosenki, a zagranie właśnie w Radio Opole.

Muzycy od Wujka Idziego zapraszają na www.kapelawujkaidziego.pl, gdzie będzie można znaleźć zdjęciowy reportaż z Radia Opole autorstwa Edyty Urbanek. Wkrótce zapis video, którego realizatorami są Lucien Jamin i Randy Jackson.

Kapela Wujka Idziego zagrała w składzie: Justyna Bieruńska - śpiew; Weronika Herman – śpiew, flet; Daniel Cybułka – śpiew, saksofon, gitara; Piotr Rut – gitara; Adam Ziemianek – perkusja i Piotr Cybułka – śpiew, bas, autor muzyki i tekstów.

 

Ludzie:

Piotr  Cybułka

Piotr Cybułka

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.