Czwartek, 16 lipca 2020

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Powitanie wiosny w Przedszkolu nr 14

24.03.2011 12:29 | 0 komentarzy | e

21 marca dzieci z Przedszkola Nr 14 im. J. Korczaka w Rybniku uroczyście przywitały nadchodzącą wiosnę. Na przyjście wiosny trzeba było się jednak przygotować, dlatego przedszkolaki nie witały jej z pustymi rękami, ale z symbolicznie „wyrzucaną” marzanną, wykonaną z materiałów ekologicznych.

Powitanie wiosny w Przedszkolu nr 14
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedszkolaki o godz. 10.00 wybrały się w kolorowym, wiosennym korowodzie do pobliskiego Domu Kultury, gdzie wspólnie z innymi dziećmi z chwałowickich szkół i przedszkola uroczyście świętowały rozpoczęcie kalendarzowej wiosny. Ekologiczna marzanna, wspólnie z marzannami z pozostałych placówek, dumnie stanęła do konkursu na najpiękniejszą kukłę. Wszystkie były tak piękne, że zajęły ex equo I miejsce! Oczywiście nie obeszło się bez gromkich śpiewów i radosnych okrzyków na cześć wiosny oraz tradycyjnej już grochówki. Hucznie i wesoło było również dzięki kopalnianej Orkiestrze Dętej, która świetniła imprezę swoim donośnym graniem, rozbrzmiewającym się po całych niemalże Chwałowicach.

Po powrocie do przedszkola trwała dalsza zabawa na cześć Pani Wiosny. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, np.: „siłowanie się Zimy z Wiosną” – czyli przeciąganie liny, zbieranie kwiatów na czas, strojenie wiosennego gaika, wspólne wykonanie laurkowej łąki, a nagrodą za udział w zabawie był spacer po przedszkolnym ogrodzie połączony z poszukiwaniem śladów, które zostawiła Pani Wiosna. Rzeczywiście można było zauważyć wyrastające z ziemi zieloniutkie ździebełka trawy, malutkie listeczki i pąki kwiatów na drzewach, a nawet szare „kotki” (czyli bazie) i ptaszki, które swym głośnym ćwierkaniem również oznajmiały przyjście wiosny.

(P 14)