Poniedziałek, 23 listopada 2020

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wycieczki oblegają zamek

26.02.2011 13:07 | 7 komentarzy | ma.w
Trwa Dzień Otwarty na Zamku Piastowskim. Chętnych do zwiedzania było rano tak wielu, że pierwsze wycieczki wpuszczono kwadrans wcześniej. - Spodziewam się tu dziś tysiąca osób - mówił starosta raciborski Adam Hajduk.
Wycieczki oblegają zamek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- Szkoda, że tak mało jest odkrytych starych murów - żałował Klaudiusz Tobiasz,  pasjonat lokalnej historii, autor strony internetowej o pałacu w Krowiarkach. Przyszedł wraz z forumowiczami z eksploratorzy.com.pl. - To teraz już biurowiec, by nie powiedzieć hipermarket - uśmiechał się Marek z Pszowa wykonując dokumentację fotograficzną. - Z pierwotnych założeń zostało niewiele. Nastawiałem się na obejrzenie kaplicy - mówił Piotr, raciborzanin.

- Jest bardzo nowocześnie. Pamiętam dobrze ten obiekt, bo tu mieszkałem w latach 1954-70. Było wtedy więcej przestrzeni. Teraz jest mnóstwo małych pomieszczeń pod biura - dzielił się spostrzeżeniami były kierownik i dyrektor Browaru Racibórz. Jego kadra zarządzająca zamieszkiwała kiedyś w zamku. - Zamek był wtedy murowany, teraz widzę więcej drewna - dodał spacerując po krużganku.

Wycieczki oprowadzają pracownicy starostwa i agencji promocji. Z drugą grupą poszedł starosta Adam Hajduk z małżonką. Odebrał wiele gratulacji, m.in. od byłego radnego miejskiego Józefa Gurka. - Wartało przyjść - podkreślał.

Zwiedzanie potrwa do godzin popołudnowych, ostatnia grupa ma wejść na obiekt kwadrans po godz. 15.00. - Spodziewamy się tu dziś około tysiąca osób. Wszyscy mnie pytali o ten dzień otwarty, nawet gdy robiłem zakupy w sklepie - przyznał starosta raciborski.