Niedziela, 5 lipca 2020

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

Jasełka w rybnickim Przedszkolu nr 14

23.12.2010 20:08 | 1 komentarz | e
W Przedszkolu Nr 14 im. Janusza Korczaka w Rybniku odbywały się – jak co roku - Jasełka w wykonaniu dzieci dla swoich najbliższych i ich rodzin.
Jasełka w rybnickim Przedszkolu nr 14
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystkie przedszkolaki radośnie śpieszyły do Jezuskowej Szopki, zarówno te najmniejsze – jako Śnieżynki, Aniołki, Pastuszki, Gwiazdeczki, Reniferki i Mikołaje oraz Choinki, jak i te starsze już dzieci – jako Kolędnicy, Królowie, Anioły i Pasterze. Wszyscy chcieli oddać pokłon Dzieciąteczku i złożyć Mu dary w podzięce, a także wspólnie pokolędować i zabawić Maluśkiego.

Tegoroczne Jasełka pokazywały przede wszystkim tradycje Świąt Bożego Narodzenia związane z naszym regionem (kolędnicy, śląskie stroje i fragmenty gwary w dialogach małych aktorów), ale również te polskie (opłatek) i europejskie (jasełka w ogóle).

Oczywiście, w każdej grupie nie mogło zabraknąć tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie bożonarodzeniowych życzeń oraz obdarowywania swoich najbliższych przygotowanymi przez dzieci pysznymi świątecznymi ciasteczkami. A po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, by przy słodkim poczęstunku poczuć świąteczną, radosną atmosferę oraz wspólnie przeżywać cud Bożego Narodzenia…

Dyrektor, grono pedagogiczne P 14 oraz dzieci pragną złożyć wszystkim Czytelnikom świąteczne życzenia: Zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego 2011 Roku!

Beata Trybuś