Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Ludzie Kiecy wzięli wszystko

02.12.2010 19:38 | 141 komentarzy | raj

Stanowiska w radzie miejskiej podzielone. O dziwo, nawet niektórzy  radni sprzyjający Annie Białek walczącej ciągle o prezydenturę z Mieczysławem Kiecą, popierali kandydatury tzw. koalicji skupionej wokół obecnego prezydenta.

Ludzie Kiecy wzięli wszystko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za prezydentem Mieczysławem Kiecą murem stoją nie tylko radni PO, Naszego Wodzisławia i Inicjatywy Samorządowej Obywateli (łącznie 9 radnych). Kieca dogadał się także z Grabowieckim i Szamatowiczem, którzy za poparcie otrzymali stanowiska. Pierwszy został przewodniczącym rady miejskiej, drugi szefem komisji gospodarki komunalnej i wiceszefem komisji oświaty. Dwunastu radnych, w 21-osobowej radzie daje większość do rządzenia. Wygląda jednak na to, że koalicja jest większa. Należy wziąć jeszcze pod uwagę Grażynę Pietyrę z Naszego Miasta, która została wiceszefem komisji rewizyjnej i komisji budżetu. Nawet Eugeniusz Chłapek i Stanisław Stachoń ze Wspólnoty Ludzi Dobrej Woli wspierającej Annę Białek, ku zaskoczeniu wielu głosowali za wieloma propozycjami większości. Pierwszy dostał stanowisko wiceszefa komisji gospodarki komunalnej, drugi był wyjątkowo przychylny prezydentowi i został wiceprzewodniczącym komisji zdrowia.
Jedyną twardą opozycją pozostało czterech radnych PIS-u i Jan Zemło z komitetu Wodzisławianie – Ku Przyszłości. Domagał się on zaciekle, by nie narzucano mu w jakich komisjach ma pracować. Postulował zwiększenie składu osobowego niektórych komisji nawet do 7 (poza komisją rewizyjną, która liczy 7 radnych), by każdy mógł wybierać, gdzie chce pracować. Nic z tego. Większość była temu przeciwna.     


Ku zaskoczeniu swoich kolegów i koleżanek Stanisław Stachoń (w środku) głosował za propozycjami prezydenckiej koalicji. Z lewej Eugeniusz Chłapek, z prawej Jan Zemło

Kto będzie kierował komisjami (pierwszy przewodniczący, drugi zastępca)

Komisja Prawa  - Zofia Wistuba, Czesław Rychlik

Komisja Ochrony Środowiska – Jan Czyżak, Barbara Żebrak

Komisja Oświaty – Czesław Rychlik, Roman Szamatowicz

Komisja Zdrowia - Bożena Capek, Stanisław Stachoń

Komisja Strategii i Rozwoju Miasta – Adam Króliczek, Rafał Połednik

Komisja Gospodarki Komunalnej – Roman Szamatowicz, Eugeniusz Chłapek

Komisja Rewizyjna – Eugeniusz Ogrodnik, Grażyna Pietyra

Komisja Budżetu – Janusz Wyleżych, Grażyna Pietyra

(raj)

Ludzie:

Eugeniusz Chłapek

Eugeniusz Chłapek

Radny Miasta Wodzisławia Śl.