Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Ścieżki i szlaki rowerowe

21.09.2010 19:05 | 6 komentarzy | WiZ
W raciborskim magistracie odbyła się konferencja prasowa, która dotyczyła projektu "Ścieżka rowerowa Racibórz - Krzyżanowice - Chotebuz wzdłuż rzek Olza i Odra"
Ścieżki i szlaki rowerowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prejkt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2001-2013. Projekt realizowany jest przez trzy podmioty Miasto Racibórz, Gminę Krzyżanowice i Związek Miast i Gmin Powiatów Karvina.

Celem projektu jest rozbudowa i modernizacja sieci ścieżek i szlaków rowerowych na obszarze Miasta Racibórz, Gminy Krzyżanowice oraz przyłączenie do istniejących ścieżek rowerowych Euroregionu Cieszyńskiego i Greenway Odra - Morava - Dunaj na terenie oddziaływania Związku Miast i Gmin Powiatu Karvina. Projekt wspierana rozwoju turystyki i zachowania dziedzictwa kulturowego w obszarze pogranicza oraz rozbudowy infrastruktury turystycznej.

Projekt skierowany jest do miłośników dwóch kółek, turystów i kuracjuszy, oraz  pozostałych użytkowników dróg, którzy nie będą musieli jej dzielić z rowerzystami.


Miasto Racibórz w ramach projektu wybuduje trasę rowerową na wałach przeciwpowodziowych od mostu przy ul. Gliwickiej do jazu przy Rafako oraz ścieżkę rowerową w ciągu drogowym miasta łącząca się z transgraniczną trasą nr 9. Łączna długość wybudowanych ścieżek rowerowych wyniesie 7959,08 m. Obecnie rozpoczęły się już prace związane z budową ścieżki rowerowej w ulicach: Opawska, Łąkowa, Kościuszki. Powstanie tu 1 653 mb ścieżki rowerowej.

Gmina Krzyżanowice zmodernizuje odcinek trasy nr 9 o długości 3230 m, oraz wybuduje ścieżkę rowerową wzdłuż trasy rowerowej nr 24 o długości 1540 m, która to stanowi polską część pętli Euroregionu Śląsk Cieszyński i prowadzi do granic administracyjnych Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Czeskiej.

Na terenie swego oddziaływania Związek Miast i Gmin Powiatów Karvina wybuduje odcinek trasy rowerowej o długości 52,3 km łączącej Bohumin z Loukami nad Olsí będący naturalnym przedłużeniem tras rowerowych 9 i 24 po stronie polskiej.

Postępowanie przetargowe na ścieżkę rowerowo-edukacyjną "Meandry rzeki Odry" Chałupki - Zabełków, o długości 3231 m z betonu rozpocznie się w maju 2011 roku. Ścieżka pieszo rowerowa "Hroza" Tworków - Bieńkowice o długości 1540 m o nawierzchni z grysu kamiennego,  na którą postępowanie przetargowe rozpocznie się w maju 2011 roku. Prace budowlane w w/w projektów powinny ruszyć do grudnia 2011 roku.

WiZ