Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Lenk naciska PKP by remontowało przejazd

16.07.2010 10:21 | 6 komentarzy | ma.w
- To jakaś absurdalna sytuacja. Za rządowe pieniądze zrobiliśmy ul. 1 Maja, z własnych pieniędzy remontujemy Dąbrowszczaków, a państwową kolej od dwóch lat nie stać na naprawę przejazdu przy Rafako - mówi prezydent Raciborza. Chce ustawić tablicę z informację "gdzie PKP ma Racibórz".
Lenk naciska PKP by remontowało przejazd
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Mimo wielu spotkań, rozmów telefonicznych i pism władze PKP są nieugięte. Przejazdu kolejowego na ulicy Łąkowej nie wyremontują, bo nie mają pieniędzy na ten cel. PKP wyliczyło, że to koszt 1,8 mln zł. - Ten kosztorys przewiduje optymalną wymianę istniejącego przejazdu. Z zastosowaniem najnowszych technologii. W przetargu na pewno cena robót byłaby niższa - uważa Mirosław Lenk.

Dziwi go jednak, że kolej nie planuje choćby najdrobniejszego remontu na Łąkowej, przynajmniej przełożenia kostki. - Od dwóch lat z nimi omawiamy ten temat i w dwóch rocznych budżetach nie znaleźli choćby złotówki na ten cel - mówi oburzony. Jest gotów, po zakończeniu wymiany nawierzchni na Łąkowej i Dąbrowszczaków, ustawić tablice przy przejeździe, na których będzie widniała informacja "gdzie PKP ma Racibórz", bo przy nowych drogach będzie funkcjonował nadal dziurawy przejazd, którym codziennie przejeżdżąją tysiące pojazdów na czele z załogą Rafako.

Na dniach z magistratu wyjdzie pismo do stolicy, zawierające argumenty Miasta w tej sprawie. Prezydent Lenk liczy na pomoc posła Henryka Siedlaczka i jego interwencję w Ministerstwie Infrastruktury.

(m)