Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Zwycięzcy konkursu fotograficznego Raciborzanie

07.06.2010 09:48 | 12 komentarzy | e
Nasz redakcyjny kolega Paweł Okulowski został nagrodzony w konkursie fotograficznym "Raciborzanie", odbywającym się w ramach „Dnia dialogu pomiędzy historią a współczesnością”. Nagroda publiczności trafiła do Magdaleny Kosman.
Zwycięzcy konkursu fotograficznego Raciborzanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Plenerowa i w dodatku wielkoformatowa wystawa zdjęć pt. "Raciborzanie"  to wydarzenie bez precedensu w naszym mieście. Zdjęcia przedstawiają raciborzan, i w większości przez samych raciborzan zostały zrobione.

Jury konkursu "Raciborzanie" - Piotr Dominiak, Dawid Wacławczyk i Leszek Szczasny, przewodniczący jury - ze względu na wyrównany charakter prac oraz ich dużą różnorodność stylistyczną zdecydowało o nieprzyznawaniu głównej nagrody. Przyznano więc dwa równorzędne miejsca drugie oraz dwa równorzędne miejsca trzecie. Nagrody (bony prezentowe Empiku) otrzymali:

II miejsce –  Sebastian Krupa (za Korowód i Spacer) i Sylwia Kuśpiet (za Upadek, Zjazd Motocyklowy, Na przestrzeni wieku - starość też radość),

III miejsce - Paweł Okulowski (za Ogień, Światłość, Barmani na Końcu Świata, Fun4Fun) i Mateusz Korczok (za Zakaz pływania, Żniwa, Powrót z pola).

Nagroda publiczności trafiła do Magdaleny Kosman za zdjęcie "Dmuchawce na piastowskim zamku".

- Cieszę się, że nasz pomysł udało się zrealizować. Powstała ekspozycja bardzo różnorodna, daleka od sztampowości studiów fotograficznych, żywa, unikalna, ilustrująca szerokie spektrum aktywności mieszkańców. Wyjątkowo pozytywne były reakcje widzów, kórzy mogli ją w sobotę 5 czerwca oglądać na płycie raciborskiego Rynku w ramach "Dnia dialogu pomiędzy historią a współczesnością". To utwierdza mnie w przekonaniu, że przedsięwzięcie było strzałem w dziesiątkę. Będę gorąco namawiał Urząd Miasta, żeby nie chował wystawy do piwnicy i żeby jeszcze w czerwcu ponownie pojawiła się w tym samym miejscu lub w innej przestrzeni publicznej Raciborza. Jako że przypadła do gustu również samemu prezydentowi, sądzę, że nie powinno z tym być kłopotu - mówi Leszek Szczasny.

Nagroda w konkursie "Raciborzanie" to nie jedyny sukces Pawła Okulowskiego. W ostatnim wydaniu internetowym kwartalnika PokochajFotografie.pl ukazał się artykuł o nim i jego zdjęcia. OQL - taki ma pseudonim - pisze o swoim pierwszym aparacie fotograficznym, o tym, skąd czerpie inspirację i co jest jego największą pasją - fotografii koncertowej, będącej swoistego rodzaju reportażem...  

(e)