Czwartek, 19 października 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Kultura

Taneczne sukcesy Iskierek, grup Szafir i Flesz

04.06.2010 15:38 | 96 komentarzy | e
Po raz kolejny zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubomi odniosły duży sukces.
Taneczne sukcesy Iskierek, grup Szafir i Flesz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Zespół Iskierki z Syryni

Podczas Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych w Pszowie młodzi tancerze z Lubomi i Syryni zdobyli kilka pucharów. Pierwsze miejsce zajęły zespoły Flesz grupa A i B, trzecie miejsce Flesz grupa C z Lubomi. Grupa Szafir 2 z Syryni wywalczyła pierwsze miejsce a zespół Szafir – drugie miejsce.

Jednak największy sukces odniósł zespół „Iskierki” z WDK Syrynia, prowadzony przez Sonię Jędrasik, który zdobył I miejsce wyróżnienie kategorii „S” i jako jedyny z tych grup zakwalifikował się do XXXV Wojewódzkiego Jubileuszowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie. Na Przeglądzie, który odbył się 26 maja, zespół „Iskierki” zaprezentował dwa układy taneczne: „Wakacyjne marzenie” i  „W samo południe”. Występy były bardzo udane, a mimo bardzo młodego wieku artyści z Syryni zatańczyli bez tremy i kompleksów.

Syryńskie „Iskierki” będzie można w najbliższym czasie zobaczyć podczas „Święta Rodziny”, które odbędzie się 13 czerwca o godz. 15.00 w Nieboczowach. Wystąpią również pozostałe zespoły taneczne z Syryni i Nieboczów, prowadzone przez Sonię Jędrasik.

(opr. e)