Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Pożar w sąsiedztwie stadionu

12.05.2010 21:30 | 3 komentarze | raj
Płomienie pojawiły się dzisiaj ok. godz. 16.30 w domu noclegowym administrowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z budynku przy ul. Czyżowickiej ewakuowano lokatorów. ZOBACZ ZDJĘCIA
Pożar w sąsiedztwie stadionu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Wewnątrz znajdowało się kilkanaście osób. Ogień był coraz większy. Po kilku minutach na miejscu pojawili się strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu, a także strażacy - ochotnicy z Zawady, Kokoszyc, Radlina II, Jedłownika i Turzyczki.   
Osoby przebywające wewnątrz bezpiecznie wyprowadziła pracownica recepcji. Po chwili strażacy zauważyli na dachu mężczyznę, który uciekł tam przed płomieniami. Udało się go ewakuować. Pomocy wymagał także pracownik kotłowni znajdującej się w budynku. Palacz stracił przytomność. Dotarcie do niego było utrudnione, ponieważ wejście zablokowała belka nadproża. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Ostatecznie mężczyznę bezpiecznie przekazano służba medycznym, a ogień ugaszono.


Powyższy opis to scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych przeprowadzonych przez Piotra Migułę, komendanta miejsko-gminnego OSP w Wodzisławiu. – Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie sprzętu i umiejętności posługiwania się nim przez strażaków, sprawdzenie łączności, a także organizacji, która musi funkcjonować bez zarzutu w takich sytuacjach – mówi komendant. (raj)