Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

System Informacji Przestrzennej w Wodzisławiu

25.03.2010 09:14 | 3 komentarze | red
W Wodzisławiu Śląskim trwa realizacja projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego  oraz przez Unię Europejską  pn. System Informacji Przestrzennej.
System Informacji Przestrzennej w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jednym z kolejnych etapów realizacji jest stworzenie podstrony poświęconej temu projektowi. Znaleźć tam będzie można informacje dotyczące samego systemu, kolejnych etapów realizacji a w następnych  latach plan ulic z opisową bazą danych. Link do podstrony można znaleźć pod adresem strony internetowej Miasta Wodzisławia Śląskiego: www.wods.pl

Przypomnijmy czym jest SIP (System Informacji Przestrzennej). To długotrwały proces zajmujący pozyskiwaniem i  przetwarzaniem danych oraz ich udostępnianiem. Dane dotyczą przede wszystkim obiektów o charakterze przestrzennym. Podstawowym elementem systemów SIP jest mapa cyfrowa. Do poszczególnych obiektów na mapie dołączane są różne bazy danych opisowych, które zawierają informacje o położeniu jego w przestrzeni np. zawierają: adres, ulicę, miasto czy  województwo.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.wods.pl klikając w logo SIP.